Rezultate te kerkimit per termin: +Shkodres +Ceremonia

Total: 36
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.480Z

Shkoder Zhvillohet ceremonia e rivarrimit te Tome Ndojes

Ne Shkoder u zhvillua sot ne mesdite ceremonia e rivarrimit te Tome Ndojes nje nder te ekzekutuarit  e regjimit komunist pas revoltes se muajit maj te vitit 1984 ne kampin e Qafe Barit ku vuajten denimin nje pjese e madhe e te burgosurve politike te Shqiperise. Eshtrat e Tome Ndojes dhe te Sokol

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.407Z

Humbja e Leke Cukajt, sot homazhet dhe ceremonia

Shkoder- Humbja e parakohshme e te afermit te tyre, ish-deputetit te Partise Socialiste, Leke Cukajt, ka zhytur ne dhimbje e lot familjaret, miqte, shoket dhe te njohur te te ndjerit. Diten e djeshme, ne qytetin e Shkodres jane zhvilluar ceremoni homazhesh ne shenje nderimi dhe perkujtimi ndaj ish-d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.501Z

Dy familje i japin fund hasmërisë pas 18 viteve

Pas 18 vitesh ngujimi, dy familjet nga Kiri i Dukagjini ne qarkun e Shkodres, i kane dhene fund hasmerive. Fiset Hila dhe Shytani, ne hasmeri me njeri-tjerin, fale edhe ndermjetesimit te Kishes Katolike ne Shkoder dhe shoqates Drejtesi dhe Paqe, i kane dhene fund gjakmarrjes duke shtrire doren e fa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.546Z

Përkujtohet 2 Prilli i 1991

Eshtë përkujtuar sot në Shkodër përvjetori i 2 prillit të 19 viteve më parë kur vranë 4 deshmoret e demokracisë gjate demostrates antikomuniste ne qender te qytetit. Për të përkujtuar të rënët e kësaj dite në këtë ceremoni ra në sy, për hërë të parë mungesa e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.496Z

Të lirë në dritë pas 18 vitesh ngujim, dy familje i japin fund hasmërisë së gjatë

Pas 18 vitesh ngujimi, dy familjet nga Kiri i Dukagjini ne qarkun e Shkodres, i kane dhene fund hasmerive. Fiset Hila dhe Shytani, ne hasmeri me njeri-tjerin, fale edhe ndermjetesimit te Kishes Katolike ne Shkoder dhe shoqates Drejtesi dhe Paqe, i kane dhene fund gjakmarrjes duke shtrire doren e fal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.677Z

Masafra apelon Ndaloni gjakmarrjen jeten ta merr vetem Zoti

Shkoder Ashtu si cdo vit festa e Krishtlindjes eshte pritur me nje atmosfere festive ne qytetin e Shkodres. Ceremonia festive ka nisur ne oren 22.30 me meshen e mbajtur ne Katedralen e qytetit ku me qindra besimtare kane marre pjese ne ritin e zakonshem te sherbeses fetare qe behet per rastin e Kri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:15.782Z

Thaci nis viziten dy ditore ne Tirane pritet nga Nishani

Transmetuar me 03102016 - 0907 Tirane 3 tetor 2016 NOAal- Presidenti i Kosoves Hashim Thaci ka nisur viziten zyrtare dy ditore ne Tirane Ai eshte pritur nepermjet nje ceremonie te vecante nga Presidenti i Shqiperise Bujar Nishanibr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama