Rezultate te kerkimit per termin: +Shkollimi

Total: 1491
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:55.245Z

Berisha Shkollimi politika ime

E enjte 11 Tetor 2012 1214 Berisha Shkollimi politika ime Nga Shkodra Berisha i ka kthyer serish pergjigje akuzave te opozites se po ben politike me nxenesit e shkollave. Gjate inaugurimit te 9-vjecares Lush Kola ne fshatin Barbullushe te Shkodres kreu i ekzekutivit deklaroi se politika krye

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.380Z

Mundësi shkollimi i të rinjve kosovarë në SHBA

Këshilli për çështje botërore nga Klivlendi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA), në bashkëpunim dhe përkrahje nga Ambasada Amerikane në Prishtinë ka shpallur për herë të katërt konkursin shkollor për të rinjtë. Konkursi u drejtohet të rinjve me moshë 15-17 vjeç, ku ata

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.453Z

Fushata, Ceka: Prioritet i PAD, shkollimi i rinisë

Partia Aleanca Demokratike ka vijuar turin elektoral në qytetin e Elbasanit në një takim me forumin rinor të kësaj force. Në këtë takim kreu i PAD-së Ceka tha se prioritet i programit të tij qeverisës është shkollimi i rinisë. ELBASAN- Me përfaqësuesit rinorë të Elbasanit, ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.483Z

MASH: Shkollimi i popullsisë ul papunësinë në vend

Reagim “Rritja e shpejtë e nxënësve dhe studentëve në shkollat e të gjitha kategorive do të vijojë të jetë prioriteti i politikave arsimore, pasi shkollimi i popullsisë ul papunësinë në vend”. Ky reagim i MASH-it vjen pas deklaratës së djeshme të kryetarit të Partisë Sociali

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:55.243Z

Berisha Politika ime shkollimi

Kryeministri i vendit Sali Berisha inauguroi rikonstuksionin e shkolles 9-vjeçare në fshatin Burbullush të Shkodrës. Në fjalën e tij Kryeministri u shpreh se dua t'i them atyre 'qe me qortojne se po bej politike me nxenesit e shkollave, se politika ime krye

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:00.380Z

Shkollimi mposht dhunën

“Përfundimi i ciklit të dhunës ndaj vajzave”, është tema e cila është shënuar në ditën ndërko,mbëtarë të vajzave, nga Kombet e Bashkuara. OKB vë në pah disa shtylla që do të mund të ndihmonin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.685Z

Shkollimi, shqiptarët paguajnë katër herë më shumë së në BE

Ndonëse janë populli i dytë më i varfër në Europë, shqiptarët janë ata që sakrifikojnë më shumë financiarisht për t'u arsimuar. Përfundimi del nga krahasimi i të dhënave zyrtare mbi shpenzimet mujore të familjeve, që publikojnë institutet respektive të statistikave, Eurostat i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama