Rezultate te kerkimit per termin: +Shkolls

Total: 204
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.874Z

Braktisja e shkolls nga varfria

Kryetari i Partis Socialiste Edi Rama, n vijim t turit n Shqipri, ka zhvilluar nj takim n Kor me arsimtar dhe pedagog. Gjat takimit, Rama u shpreh se nga t dhnat e regjistruara n mbar vendin n Dialogun me Shqiprin, 70 % e atyre q jetojn n fshat e kan thuajse t pamundur t prballojn blerjen e teksteve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.625Z

Prurohet aneksi i shkolls Ismail Qemali

Nxnsit e shkolls fillore Ismail Qemajli n kryeqytet, nga sot msimin do ta zhvillojn n vetm dy ndrrime. Kjo fal ndrtimit t 9 klasve t reja, me 155 mij euro, mjete t siguruara nga USAID-i dhe Komuna e Prishtins. Aneksi i objektit t ksaj shkolle, q gjendet n lagjen Kodra e Diellit n Prishtin, u prur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.347Z

30 studett e par marrin diplomn e Shkolls Shqiptare te Studimeve Politike

Rreth 30 studentt e brezit te par t Shkolls Shqiptare te Studimeve Politike, u diplomuan sot me nje ceremoni ku ishte i pranishem edhe presidenti i republikes Bamir Topi. E para eksperienc n studimet politike n Tiran, u cel ne fillim te ketij viti me mbshtetjen e Kshillit t Europs dhe zyrs s tij n S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.392Z

Fier, ndalohen 4 persona për falsfifikim dokumentesh

Policia e Fierit ka vn n pranga 4 persona t akuzuar pr falsifikim dokumentesh shkollore. Katr t arrestuarit, mes t cilve nj msues i Shkolls s Mesme n Levan t Fierit, akuzohen se nga muaji Shtator i vitit 2009 deri n Janar t 2010-s kan konsumuar veprn penale t korrupsionit pasiv me an t falsifikimit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.500Z

Adoleshenti qëllon me armë në shkollë

Nj ngjarje e rnd ka tronditur qytetin e Lushnjes. Donald ekrezi 14 vje nxns n shkolln 90-vjeare “Liri Kazazi” pasi ka debatuar me msuesin e tij kujdestar, Ibrahim Sina ka qlluar disa her n drejtim t shkolls me arm zjarri, por fatmirsisht pa shkatuar t plagosur. Sipas policis adoleshenti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.749Z

Vrasja n Elbasan, prangoset roja shkolls

Ka përfunduar në pranga roja e godines së shkollës 'Mahir Domi' ne Elbasan ku mengjesin e djeshem u vra me arme zjarri nje nxenese ne klase. I ndaluari nga policia eshte shtetasi Naim Tahiraj, lindur dhe banues ne Elbasan. Sipas drejtorise se qarkut Elbasan, ndalimi u be per shkak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.060Z

25 nxns shtrohen n spital

Lezh(start)- Rreth 25 nxns t shkolls s Fush Kuqes jan drejtuar sot n spitalin e Lezhs, me simptoma helmimi. Pakoja ndodhej n ambientet e shkolls, ndrsa mbi t shkruhej se lnda ishte e rrezikshme. T rinj t tjer, kryesisht t moshs 16,17,18 vje, ia jan drejtuar sot spitalit, pr t zhvilluar kontrolle.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama