Rezultate te kerkimit per termin: +Shkrimin

Total: 7927
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.750Z

Hefner shpton shkrimin “Hollywood”

Playboy ka arritur të shpëtojë shkrimin e famshëm me të bardhë në kodrat e Los Angeles “Hollywood”. Hugh Hefner ka dhuruar 900 mijë dollarë duke plotësuar shumën 12.5 milionë dollarë, fond ky që do shërbejë për të shpëtuar gërmat që simbolizojnë histori

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.236Z

RD manipulon shkrimin e gazetarit francez

Gazeta Rilindja Demokratike ka manipuluar një shkrim të gazetarit francez, Alexandre Levy. Sipas RD-së, ky i fundit ka shkruar se në Shqipëri janë rikthyer bandat. Jo vetëm kaq, por RD ka manipuluar edhe fjalët e këshilltarit të Ilir Metës, Ralf Gjoni. Kjo ka sjellë reagimin e gazetar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.094Z

Berisha shpjegon shkrimin ne The Economist

Nje lajm tjeter te hidhur per shqiptaret e quan ish kreu I demokrateve Sali Berisha shkrimin e “The Economist”, i cili paralajmeronte trazira ne Shqiperine. Duke shpjeguar pse-te e ketij shkrimi, Berisha ve ne rend te pare zhgenjimin e qytetareve per mashtrimet e fushates se socialisteve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.811Z

Jolie fillon shkrimin e ditarit

Angelina Jolie ka filluar shkrimin e ditarit te saj. Aktorja - e cila rrit gjashte femije me partnerin e saj Brad Pitt - deshiron qe te shkruaj nje liber qe do te promovonte kenaqesite ne rritjen e femijeve te saj te adaptuar. Jolie ka te adaptuar tre femije - Maddoxx Pax dhe Zahara. Besohet s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.203Z

NY Times korrigjon shkrimin e publikuar 161 vjet më parë

Gazeta e njohur amerikane The New York Times ka publikuar korrigjimin e një artikulli të publikuar 161 vjet më parë, që flet për rastin e portretizuar në filmin fitues të çmimit Oscar 12 vjet skllav. Historia ishte publikuar më 20 janar të vitit 1853 dhe fliste për rrëmbimin dhe skll

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.652Z

Mediat e Berishës keqpërkthejnë shkrimin e The Economist për Ramën

Disa media pranë qeverisë (në ikje) nxituan të publikojnë lajmin se Econimist paska shkruar që Rama nuk do të mbajë dot premtimet. Bëhet fjalë për një shkrim të shkurtër botuar në edicionin e fundit print të Economist me titull Getting it together, e që në të vër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.730Z

Ilir Muharremi vlerësohet nga revista “Parajsa” për shkrimin kritik

Revista “Parajsa”, e cila botohet në Shqipëri, ka vlerësuar tekstin e kritikut të teatrit dhe arteve figurative Ilir Muharremi, si tekstin më të vlerësuar të vitit që lamë pas. Bëhet fjalë për shkrimin kritik, “Jetullah Haliti: Artisti i së kuqes, bardhës, kaltrës”. Ky tekst

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama