Rezultate te kerkimit per termin: +Shkrimtari

Total: 7663
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.065Z

Suedi sulmohet shkrimtari kosovar

Një shkrimtar kosovar që jeton në Gislaved të Suedisë ka marrë plagë trupore pasi është sulmuar nga një grup huliganësh. Sipas raportimeve të mediave kosovare, shkrimtari Hamit Gurguri është sulmuar nga disa persona,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:41.997Z

Shuhet shkrimtari Maurice Druon

Paris - Shkrimtari dhe akademiku i njohur, Maurice Druon, ndërroi jetë dje në kryeqytetin e Francës, Paris. Vdekjen e 90-vjeçarit francez me origjinë ruse e bëri të ditur politologjia, dhe njëkohësisht sekretarja e Akademisë Franceze, Helene Carrere Encausse. Maurice Druon ishte njeriu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.307Z

Shkrimtari rezident ne Tirane

Shkrimtari rezident ne Tirane E hene 11 Mars 2013 1455 Nikola MadzirovKy eshte Nikola Madzirov 40 vjecari qe vjen nga Maqedonia eshte sot nder poetet me ne ze te vargjeve bashkekohore jo vetem ne Ballkan Ai ndodhet prej nje jave ne Tirane dhe kjo eshte nder vizitat e tij te zakonshme te ketyre d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.568Z

Shuhet shkrimtari i gulagëve

Nobelisti Aleksander Sollzhenicin u nda nga jeta në moshën 89 vjecare. Fituesi i çmimit Nobel në letërsi në vitin 1970 do të ndiqet nga emblema rebele si shkrimtari që nxori në dritë krimet e regjimit të Stalinit dhe bëri të njohur tmerrin e gulagëve. Preludi i varrosjes së carizmit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:36.477Z

Shkrimtari Dritero Agolli sot, 80 vjeç

TIRANE-Akademia e Shkencave e Shqipërisë në bashkëpunim me ministrinë e Turizmit, Kulturës, Rinisë dhe Sporteve organizojnë në sallën "Aleks Buda" një takim jubilar me rastin e 80-vjetorit të lindjes së shkrimtarit dhe akademikut, Dritëro Agolli. Në këtë veprimtari do të marrin pje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.667Z

Kërcënohet nga mafia shkrimtari Roberto Saviano

Romë, 29 gusht, NOA Policia ende nuk ka dhënë një variant të saktë për ngjarjen. Por media dhe njerëzit e afër të shkrimtarit të librit Gomora e kanë cilësuar si një paralajmërim nga mafia. Një sinjal me shumë kuptime, tipik si fragmentet e librit të tij që përshkruan maf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.104Z

FOTOT/ Tirana në sytë e një shkrimtari

Fotografi dhe shkrimtari Aleksandër Williamson udhëtoi në Shqipëri në shtator të vitit 2015 për të marrë pjesë në dasmën e vëllait të tij. Fotot e shkrepura gjatë udhëtimit me një kamera analoge u bënë pjesë e serisë së fotove Toka e Shqiponjave, një eksplorim i qendrave ur

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama