Rezultate te kerkimit per termin: +Shkup

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.486Z

Tërmet në Shkup

Nga Express më 26 shtator 2011 në ora 17:47 Një tërmet u regjistrua sot rreth orës 15.00 në Shkup dhe rrethinë, bëri të ditur observatori seizmologjik pranë Fakultetit të Shkencave Natyrore në Shkup. Sipas informacioneve të para, tërmeti ka qenë me fuqinë prej 4 shkallë sipas sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.389Z

Shkup CervenkoskiQeveria Gruevskikriminele

SHKUP-Kreu i Lidhjes Social-Demokrate te Maqedonise Branko Cervenkovski u shpreh ne protesten e opozites ne Shkup se nuk do te pajtohet me mjerimin dhe varferine nderkaq e ka akuzuar qeverine per krimet ne vend. Kriminelet me te medhenj ne vend paraqiten si demokrate ndersa kryeministri Nikolla Grue

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:08.531Z

Nimic mberrin ne Shkup

Ndermjetesuesi i Kombeve te Bashkuara per çeshtjen e emrit, Metju Nimic, arrin sot ne Shkup, ku do te zhvilloje bisedime me zyrtaret me te larte te Maqedonise. Gjate vizites ne Shkup e pastaj ne Athine, ai do te shqyrtoje mundesite per zgjidhje te shpejte te mospajtimeve lidhur me kontestin e emri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.828Z

Incidenti në Shkup, arrestohen agresorët

Shkup- Policia e maqedonase  ka bërë të mundur pasditen e sotme arrestimin e personave të cilët rrahën 15 nxënës në Shkup.Sipas një njoftimi të Ministrisë së Brendëshme, sulmi i nxënësve është bërë nga 7 persona të moshave 17-18 vjecc ndaj të cilëve do të ketë padi penale.M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.362Z

Shkup, mjegullalargohet, hapetaeroporti

SHKUP- Aeroporti "Aleksandri i Madh" është i hapur sot për fluturime dhe aterime. Prej dy ditësh mjegulla e dendur kishte vështirësuar fluturimet nga ky aeroport. Aeroporti në Shkup prej ditës së premte ishte i mbyllur për shak të dukshmëri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.133Z

Shkup- Prishtinëmemorandum bashkëpuniminë energjetikë

SHKUP- Maqedonia dhe Kosova nënshkruajnë sot memorandum për bashkëpunim në sektorin energjetik.Memorandumi do të nënshkruhet sot paradite në Shkup nga ministri i Ekonomisë, Famir Besimi dhe ministrja e Energjetikës dhe Minierave të Kosovës, Justina Shiroka-Pula. (mia/BalkanWeb)

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.954Z

Shkup perfundon paqesisht tubimi

brbrShqiptaret e Maqedonise mbajten nje proteste paqesore ne Shkup ne shenje pakenaqesie lidhur me vendimin per te denuar me burgim te perjetshem te pandehurit per vrasjen e pesefishte ne Smilkovc ne prill te vitit 2012 Disa qindra tubues u nisen nga sheshi i xhamise Jahja Pasha dhe marshuan me pank

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama