Rezultate te kerkimit per termin: +Shkupit

Total: 5426
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.822Z

Levizjet e Shkupit shqetesojne Athinen

Athina zyrtare eshte e shqetesuar nga manovrat e fundit politike te Shkupit qe ka propozuar qe anetaresimi i Maqedonise ne NATO te behet me referencen FYROM. Lajmin e bejne te ditur mediat greke sipas te cilave shteti helen nuk e ka mirepritur propozimin qe kontesti i emrit te zgjidhet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:06.963Z

Rrezohet avioni afer Shkupit

brbrNje avion i vogel model piper eshte rrezuar ne afersi te Veleshit ne Maqedoni dhe raportohet se te gjashte personat ne bord kane humbur jeten Avioni eshte zhdukur nga radaret e aeroportit te Shkupit rreth ores 6 te mbasdites se sotme duke u rrezuar ne nje fushe jo shume larg kryeqytetit te Maqe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.127Z

arshia e Shkupit mezi mbijeton

arshia e Shkupit Shkup 10 korrik 2011 NOA- arshia e vjeter e Shkupit nder shekuj ka luajtur nje rol te rendesishem dhe ka qene nje leternjoftim per metropolin e Maqedonise. Shume dyqane mbyllen sepse momentalisht shteti nuk tregon ndonje interesim per carshine e Shkupit. Zhurma e cekicit degjohet g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.796Z

Acarohet politika mes Shkupit e Athinës

• Pas kërcënimit për veto nga Greqia dhe refuzimit të propozimit të fundit përemrin e Maqedonisë nga ndërmjetësi i OKB, Nimiç, marrëdhëniet mes dy fqinjëve janë acaruar ndjeshëm pasi në disa zona në qendër të Shkupit janë vendosur foto me flamuj të deformuar gre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.526Z

Grafite vdekje shqiptarëve në ndërtesat e Shkupit

Grafite ku shkruhet Vdekje për shqiptarët janë parë në disa pjesë të Shkupit. Grafite të tilla ishin parë në Tetovë dhe qytete të tjera me popullsi shqiptare në Maqedoni, pas një përshkallëzimi të tensionit mes etnive në këtë vend. Sipas dëshmitarëve, grafitet Vdekje për shqip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:26.034Z

Enciklopedia, Topi: Patologji e Shkupit

Jo vetëm një lajthitje e akademikëve, por edhe një patologji mes rretheve shkencore dhe politikës së Shkupit. Presidenti i Republikës, Bamir Topi, dje foli për herë të parë për temën e historisë së shqiptarëve, siç ishte reflektuar në enciklopedinë e Akademisë së Shkencave të M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.248Z

Tre objekte në Kalanë e Shkupit

Nga Express më 29 shtator 2011 në ora 18:50 Tre objekte muze, mes tyre edhe muzeun kishë, do të jenë pjesë e infrastrukturës së re në Kalanë e Shkupit. Drejtoria për Mbrojtjen e Trashëgimisë Kulturore ka theksuar se njëri objekt do të jetë kishë-muze, në vendin që tashmë ësh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama