Rezultate te kerkimit per termin: +Shndetit

Total: 138
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.212Z

Baret dhe restorantet, aplikim në DSHP për librezat e shëndetit

Drejtoria e Shndetit Publik ka pezulluar shprndarjen e librezave shndetsore nga inspektort e saj pr punonjsit e restoranteve, bareve apo atyre q tregtojn produkte t akulloreve. Mhill Gecaj thot se me nj udhzim t posam sht ngritur nj struktur e re q do t merret me pajisjen e libre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.369Z

Aktivitete për Ditën Botërore të Shëndetit

Shndeti urban sht i rndsishm, ky sht mesazhi i prcjell n mbar botn n Ditn Botrore t Shndetit. Urbanizimi i shpejt i vendit, cilsohet si nj nga faktort q po rrezikon shndetin e popullats n kto zona, ndaj krkohet q shndetit t shikohet si nj problem nga t gjith faktort. Petrit Vasili "Shndeti nuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.247Z

Inspektorati i Punës e Shëndeti Publik, kontrolle në vendet e punës

Vendimi Me propozimin e ministrit t Puns, shtjeve Sociale dhe Shanseve t Barabarta dhe t ministrit t Shndetsis, Kshilli i Ministrave vendosi dje q Inspektorati Shtetror i Puns t bashkpunoj me institucionet n varsi t Ministris s Shndetsis dhe, konkretisht, me Institutin e Shndetit Publik dhe Inspekt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.713Z

Vasili: Pandemia e AH1N1 po largohet

Shqipria po i thot lamtumir pandemis s gripi AH1N1. Kjo konfirmohet nga Ministri i Shndetsis Petrit Vasili, i cili gjat analizs nj-vjeare t Institutit t Shndetit Publik, theksoi se situata sht e normalizuar dhe nn kontrroll. Specialistt e Shndetit Publik deklarojn se aktualisht nuk ka asnj rast t r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.840Z

Laborator pr cilsin e duhanit

Ministria e Shndetsis ka planifikuar ngritjen e nj laboratori brenda muajit Tetor 2008, pran Sektorit t Abuzimit me Substancat n Institutin e Shndetit Publik pr parametrat q parashikohen n ligj, me qllim q t informoj publikun pr cilsin e produkteve t duhanit. Ministri I Shndetsis Nard Ndoka, gjat m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.190Z

Mungesa e higjenës, mbyllen tregjet me probleme

Vendimi pr mbylljen e ktij tregu sht marr nga Drejtoria e Shndetit Public t kryeqytetit, e cila m pas kt vendim ia ka drguar Bashkis s Tirans, si instutucioni prgjegjs pr ekzekutimin e tij. Por tregu i mulletve nuk sht i vetmi q nuk plotson kushtet higjeno-sanitare. Sipas Drejtorit t Shndetit Publik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.351Z

Vasili, marrëveshje me homologun serb, Milosavjleviç

Ministri i Shndetsis, Petrit Vasili, ka zhvilluar nj vizit zyrtare n Beograd me ftes t ministri serb t Shndetsis, Tomica Milosavjlevi. Gjat takimit, dy homologt kan nnshkruar edhe t parin memorandum bashkpunimi n fushn e shndetsis mes dy vendeve. Sipas ktij memorandumi bashkpunim

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama