Rezultate te kerkimit per termin: +Shngjin

Total: 11
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.480Z

Shngjin, plagosen dy peshkatar

Dy te rinj peshkatarë amatorë, jane plagosur, teksa peshkonin në ujrat e bregdetit të Shëngjinit. Sipas burimeve zyrtare të plagosurit janë Ardian Baka dhe Martin Bardhi. Të rinjtë kanë qenë duke gjuajtur peshk në bregdet me lëndë eksplozive, kur në momentin që kane n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.874Z

Dy parqe t reja industriale

Dy parqe t reja industriale do t ndrtohen n Vlor dhe n Shngjin. Gjat nj konference t organizuar sot, i pranishm ishte e kryeministri Berisha, ku dhe u nnshkruan kontratat pr dy parqet e reja industriale, n Vlor dhe Shngjin, prkatsisht nga shoqrit Idea Vlora sh.a dhe "Atz International Tirana", shp.k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.342Z

Plazhet e ndotura, gjoba të majme për pesë komuna

Plazhi Golem, banorët derdhin ujërat e zeza në det Mbeturina n rr, mbetje t ngurta t hedhura n det e deri n derdhje t tubacioneve t ujrave t zeza rrezikojn seriozisht shndetin e pushuesve t pes plazheve t vendit. Kontrollet e ushtuara nga Ministria e Mjedisit kan evidentuar sit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.853Z

Fluksi i emigrantëve, rihapet porti i Shëngjinit më 26 qershor

Nj port tjetr ve atij t Durrsit e Vlors vihet n dispozicion t emigrantve gjat ksaj vere. Bhet fjal pr Portin e Shngjinit, i cili sht rihapur me udhtime drejt Italis e n kthim. Porti i Shngjinit, m s shumti i ka shrbyer gjat vers s kaluar ve emigrantve nga zonat e veriut, edhe aty

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.419Z

Gjoba edhe komunave që hedhin mbetjet në bregdet

Nga Velipoja n Sarand, Ministria e Mjedisit ka urdhruar gjobitjen e disa komunave n zonat turistike bregdetare, t cilat nuk kan qen rigoroze n pastrimin e plazheve nga mbetjet urbane. Sipas t dhnave t publikuara nga drejtori i Kontrollit n Ministrin e Mjedisit, Alfred Deshati, di

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.596Z

Parku i Shëngjinit, nënshkruhet kontrata me gjermanët

Ministri i Ekonomis, Tregtis dhe Energjitiks, Dritan Prifti, ka nnshkruar kontratn koncesionare me kompanin gjermane “ATX International Tirana” prej 17 milion eurosh pr ndrtimin e parkut industrial n Shngjin. Pas nnshkrimit t kontrats Prifti theksoi faktin se impakti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.108Z

Turizmi, konsumatorët: Çmime absurde për shërbimin që ofrohet

Pushimet Raporti kombtar alternativ i turizmit Zyra e Mbrojtjes s Konsumatorit ka zhvilluar nj sondazh n zonat turistike t vendit, Velipoj, Shngjin, Durrs, Vlor, Sarand, Himar. ZMK-ja ka pyetur turistt pr shrbimet n zonat turistike dhe mnyrn e organizimit t pushimeve n konsumatort vendas. Sipas son

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama