Rezultate te kerkimit per termin: +Shngjinit

Total: 8
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.555Z

Kosova kërkon Portin e Shëngjinit dhe hekurudhën deri në Durrës

Skenart Ministri i Transporteve, Limaj: Me Shqiprin na ndajn 17 km hekurudh. Takimi me biznesin kosovar Biznesi kosovar po shikon mundsit e marrjes me koncesion t Portit t Shngjinit, si dhe ka rritur krkesn pr bashkpunim mes dy qeverive pr krijimin e nj linje t prbashkt hekurudhore Prishtin-Durrs.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.853Z

Fluksi i emigrantëve, rihapet porti i Shëngjinit më 26 qershor

Nj port tjetr ve atij t Durrsit e Vlors vihet n dispozicion t emigrantve gjat ksaj vere. Bhet fjal pr Portin e Shngjinit, i cili sht rihapur me udhtime drejt Italis e n kthim. Porti i Shngjinit, m s shumti i ka shrbyer gjat vers s kaluar ve emigrantve nga zonat e veriut, edhe aty

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.286Z

Shëngjini, plazhi që do të konkurojë me çmimet

Kjo sht panorama q t ofron plazhi i Shngjinit, pak jav nga elja zyrtare e sezonit turistik. Prgjat vijs bregdetare, mund t shohesh grumbuj plehrash dhe inertesh t hedhura gjat periudhs s dimrit, ndrsa n shum pjes t saj, infrastruktura le pr t dshiruar. Autoritetet nuk kan nisur ende pastrimin e plaz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.197Z

Noka: Durrës - Kukës, rritet me 25% numri i turistëve nga Kosova

Zëvendësministri i Transporteve: Rruga e Kombit u përdor edhe nga turistët serbë Rruga Durrs - Kuks, e cilsuar ndryshe si Rruga e Kombit, ka rritur ndjeshm fluksin e pushuesve nga Kosova q zgjedhin bregdetin shqiptar pr turizm. Q n muajin maj, kur tuneli u rihap pas punimeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.441Z

Berisha: PS po përdor praktikën nihiliste

Nga Sanxhaku i Kurbinit ku mori pjes n inaugurimin e shkolls s re 9-vjeare “Gjok Elezi”, kryeministri Berisha kritikoi edhe nj her qndrimet e opozits mbi zhvillimin e vendit. Duke i ftuar deputett e Partis Socialiste t marrin pjes n t gjitha investimet e qeveris, Berisha tha se zhvillimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.858Z

Plazhet e Himarës, perlat e Rivierës shqiptare Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player.swf','mpl','320','276',

"Shqipria, Perla e fsheht e Ballkanit". Kshtu sht cilsuar vendi yn nga mediat e huaja dhe kjo jo pa arsye. Pr kdo q dshiron t kaloj pushimet ne det apo n mal, Riviera shqiptare ofrohet me bukurit e saj magjepsse duke grshetuar m s miri klimn malore me at detare. Himara. Bukuria e detit, p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.419Z

Gjoba edhe komunave që hedhin mbetjet në bregdet

Nga Velipoja n Sarand, Ministria e Mjedisit ka urdhruar gjobitjen e disa komunave n zonat turistike bregdetare, t cilat nuk kan qen rigoroze n pastrimin e plazheve nga mbetjet urbane. Sipas t dhnave t publikuara nga drejtori i Kontrollit n Ministrin e Mjedisit, Alfred Deshati, di

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama