Rezultate te kerkimit per termin: +Shoqat

Total: 3245
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.398Z

Krasniqi takoi shoqatën kulturore “Sofra Gjakovare”

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Memli Krasniqi, sot ka pritur në takim përfaqësues të Shoqatës Kulturore “Sofra Gjakovare” nga Shkupi, të kryesuar nga kryetari i kësaj shoqate, Baki Maliqi. Ministri Krasniqi ka përgëzuar p&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:16.689Z

100 vjetori, Qeveria 3.6 mln lekë shoqatës Vatra

TIRANE – Këshilli i Ministrave miratoi sot financimin e shoqatës shqiptare “Vatra” që prej shumë vitesh vepron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Siç, mësohet nga një njoftim zyrtar i Kryeministrisë, me propozim të mini

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.199Z

Kontabilistët, 10 vjet nga themelimi i shoqatës

TIRANE- Është promovuar sot dhjetë vjetori i themelimit të shoqatës së kontabilistëve në vend. Në një takim të posaçëm për këtë rast anëtarë dhe drejtues të shoqatës kanë diskutuar mbi arritjet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.767Z

Greqi, policia ndalon aktivistët e shoqatës “Josif Bageri”

ATHINE- Policia greke ka ndaluar mbrëmë në qytetin Evzoni në Greqi, një grup aktivistësh shqiptarë nga Maqedonia të shoqatës “Josif Bageri”.Grupi i udhëhequr nga kryetari i shoqatës, Branko Manojlovski, ishte pjesë e ekspedit&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:41.823Z

Iniciohet themelimi i shoqatës se miqësisë Kosovë-Rumani

Duke u bazuar në mardhëniet tradicionalisht të mira, mbështetjen e vazhdushme shumë shekullore të dhënë nga populli rumun për popullin shqiptar, lidhjet e gjakut mes popujve tone si dhe nevojën për afrimin e mëtutjeshëm mes Kosovë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.568Z

Veliu nderoi me mirënjohje kontribuesit për Shoqatën “Handikos”

Kryetari i Komunës së Podujevës, Agim Veliu, ka pritur në një takim Gerhard Nottbeck nga Mindeni i Gjermanisë dhe Hysen Rrahmanin, të cilët grumbulluan dhe sollën një kontingjent me mjete të ndryshme ortopedike për Shoqatën Handikos n&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:33.631Z

Komuna e Drenasit ndihmon shoqatën e “HANDIKOS”-it

Komuna e Drenasit edhe këtë vit ndihmon Qendrën për Rehabilitim “HANDIKOS” në Drenas duke subvencionuar me 10 mijë euro për realizimin e projektit “Përkrahja e shërbimeve Rehabilituese në bashkësi për fëmijë dhe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama