Rezultate te kerkimit per termin: +Shoqata

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:04.973Z

Ngrihet shoqata armeni

30/05/2005  Me iniciativën e një grupi intelektualësh, përpara pak ditësh, në fshatin Armen të Vlorës, është krijuar shoqata kulturore-atdhetare "Armeni". Qëllimi i shoqatës është të njohë dhe promovojë ndjenjat e patriotizmit, kulturës, traditave, zakoneve dhe folklorit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.236Z

Shoqata e Komunave kunder reformes

Shoqata e Komunave kundërshtoi variantin përfundimtar të reformës territoriale, duke e cilësuar një reformë gjysmake dhe të dëmshme për vendin. Në një qëndrim të saj përfundimtar, pasi rendit 12 arsye përse rrug

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.444Z

Ligji për Prokurorinë, reagon shoqata

Tiranë- Pas miratimit të draftit të ligjit për Prokurorinë me konsensus të dy partive të mëdha PD-PS ka reaguar sot shoqata e prokurorëve. Përmes një deklarate për shtyp shoqata kërkon rishikimin e disa neneve që nuk garantojnë mbrojtjen me ligj të prokurorit dhe kërkoi nga partitë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.436Z

Krijohet shoqata "Shtëpia e Polifonisë"

Më në fund ideja e simbolit të polifonisë labe Lefter Cipa u bë realitet. Nën atmosferën e këngëve popullore labe u promovua shoqata kulturore "Shtëpia e Polifonisë'. Shoqata përbëhet nga një grup polifonik që synimin e saj e ka në ruajtjen e traditës së isopolifonisë. Gjatë p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:11.445Z

Krijohet shoqata e avokatëve penalist

Krijohet shoqata e avokatëve penalist. Me në krye avokatin e njohur Ardian Visha kjo shoqatë do të ketë mundësi të ngreje zërin kur shkelen të drejtat e avokatëve. Kryetari i kësaj shoqate shpjegon arsyet e krijimit të kësaj shoqate dhe planet e saj në mbledhjen e saj të parë. Ndë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.271Z

Shoqata e arsimtarëve kërkon pensionet suplementare

Shoqata e Arsimtarve t Shqipris ka deklaruar dje se pensionet suplementare t personave, q kan tituj shkencor nuk sht zbatuar. “Megjithse ky dekret kishte hyr n fuqi q nga 1 janari 2010, pati disa zvarritje t paprligjura n zbatimin e tij. Prandaj, shoqata jon e ngriti me for

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:20.479Z

Shoqata e Prokurorëve: Dënojmë ashpër vrasjen

Shoqata e Prokurorëve të Republikës së Shqipërisë, i shpreh ngushëllimet e thella familjes dhe të afërmve të gjyqtarit të Rrethit Gjyqësor Vlorë, z. Skerdilajd Konomi, i cili humbi jetën sot nga një atentat i tipit terroristo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama