Rezultate te kerkimit per termin: +Shoqatat

Total: 4552
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.096Z

Maqedon, shoqatat joqeveritare paralajmërojnë protesta

Dhjetëra shoqata joqeveritare shqiptare janë gati për të finalizuar fillimin e protestave masive në Shkup dhe qytete tjera kundër politikës diskriminuese që po mbizotëron në Maqedoni. "Projekti Shkupi 2014, hapja e rasteve të Hagës, rasti i Sopotit, rastet e montuara që mbajnë në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.076Z

Bushati në Selanik, takon shoqatat e shqiptarëve

Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati, zhvillon një takim me Kryetarin e Bashkisë së Selanikut, Janis Boutaris. Nëpërmjet një postimi në Facebook, ministri Bushati thekson se u zhvillua një bashkëbisedim miqësor me Kryetarin e Bashkisë së Selanikut Janis Boutaris, i cili ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.401Z

Artan Minarolli: Shoqatat, zhurmë për interesa personale

Në një kohë që katër shoqata të tjera kanë kundërshtuar që Xhevdet Feri të vazhdojë mandatin si kryetar i Qendrës Kombëtare Kinematografike, shoqata e pestë, e drejtuar nga aktori Ndriçim Xhepa, deri më tani nuk ka reaguar, nuk ka përmendur nëse mbështesin rikandidimin e Ferit apo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.248Z

Shoqatat, Bashkisë së Tiranës: Zgjidhni kërkesat tona!

Peticioni Shoqatat që mbrojnë të drejtat e personave me aftësi të kufizuara i kërkojnë Bashkisë së Tiranës ngritjen e shërbimeve të specializuara në shërbim të tyre. Përmes një peticioni ata rendisin kërkesat, që mund të gjejnë zgjidhje nga ky institucion. Shumë vështirësi,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.467Z

Shoqatat e luftes kunder Pacollit bojkotojne manifestimin

Behxhet Pacolli ne manifestim Prishtine 5 mars 2011 NOA-Nuk duan Presidentin Behxhet Pacolli dhe ashtu sic kishin lajmeruar shoqatat e dala nga lufta kane bojkotuar sot manifestimin Epopeja e UK-se. Drejtuesit e shoqatave deklarojne se ky bojkot ka ardhur pasi ata nuk deshironin qe Presidenti Pacoll

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.254Z

Shoqatat e kineastëve: Jo Ferit në krye

Tri shoqata i janë drejtuar Ministrit të Kulturës dhe kanë vënë në dijeni kryeministrin, ai që emëron kreun e Qendrës Kombëtare Kinematografike, se nëse Feri rizgjidhet, ato do të bojkotojnë zgjedhjen e Këshillave Miratues të Projekteve Një grup kineastësh i kanë kërkuar minis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.451Z

Shoqatat mjedisore: Shqipëria problematike me ujin, ajrin dhe mbetjet urbane

>Pas një takimi vjetor të zhvilluar pak kohë më parë, Shoqatat Mjedisore Shqiptare të mbështetura edhe në punën e ekspertëve të tyre në çështjet Ajri, Uji, Mbetjet dhe Pjesëmarrja Publike, si dhe bazuar në dokumentet strategjikë të qeverisë dhe nën mbështetjen e Milieukontakt In

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama