Rezultate te kerkimit per termin: +Shoqats

Total: 106
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.875Z

Minatort konfrontohen me policin

Minatort jan hedhur srish n protest sot, pas nj ndrprerje disa mujore. Minatort kan paralajmruar prshkallzimin e protests s tyre, pr t krkuar t drejtat dhe pr t miratuar statusin e minatorit nga ana e qeveris. Minatort jan 'prplasur' me forcat e rendit, gjat protests s tyre para Kuvendit, pasi p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.549Z

QSUT, sallë me lodra për fëmijët e sëmurë

Fmijt e shtruar n pavijonin e spitalit Pediatrik n QSUT prej dits s djeshme do t ken nj sall argtimi, ku do t mund t harrojn pr pak koh gjat dits mungesn e plot t shndetit t tyre. Kjo sall u b e mundur n saj t bashkpunimit mes shoqats “Nj bot pr nj zemr” dhe spitalit Pediatrik n QSUT.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.870Z

Panairi i librit zbret n Vlor

Rreth 5 mij tituj librash do t ekspozohen n panairin e radhs s librit, q zbret nga Ulqini n Vlor, duke ndjekur rrjedhn e Adriatikut. Ky panair, q do t nis me 13 gusht do t mbyllet me 18 t ktij muaji. Mbi 600 tituj t ri do t paraqitet pr her t par, nga 50 botues nga Shqipria, Kosova e Maqedonia. Pana

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.247Z

Bizneset e vogla shmangin kasat, tatimorët gjobisin

Kor Biznesi i vogl n rajonin e Kors kundrshton pajisjen me kasa fiskale, por kjo i ka kushtuar shtrenjt. Pas prfundimit t afatit pr pajisjen me kasa nga dega e Tatim-Taksave n Kor ka nisur ndshkimi me gjoba pr disa biznese t vogla. Sipas kryetarit t shoqats s biznesit t vogl pr rajonin e Kors, Albe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.671Z

Ish-pronarët: Në qoftë se nuk reflektohet, do të nisin protestat e pandalshme

Qndrimi Flet kreu i shoqats “Pronsi me Drejtsi”, Rrapo Danushi: Nisma e PD-s ka pr qllim t bllokoj ankesat n Strasburg Ish-pronart jan t mendimit se mazhoranca ndrmjet ligjit t ri t pronave ka si qllim t’i zvarris pronart npr gjyqet shqiptare, duke i vonuar n dorzimin e dosjeve n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.194Z

Ristrukturimi i Albpetrol nxjerr në rrugë 250 invalidë pune

Privatizimi Kompania shtetrore e nafts do t shkurtoj 1200 punonjs deri n muajin shtator Ristrukturimi i sektorit shtetror t nafts do t prek edhe mbi 250 invalid t puns. Edhe pse kjo kategori t punsuarish mbrohet me ligj, drejtuesit e kompanis shtetrore t nafts, “Albpetrol” nuk kan ngurr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.669Z

Ndërtuesit: E vërteta e 20 përqindëshit

Shoqata, Mui: Ka marrveshje mes ndrtuesve, por jo pazare me politikn. Jemi t pastr Prej ditsh politika ka prfshir srish n debat sektorin e ndrtimit, si pjes e nj mekanizimi korrupsioni n interes t njrs apo tjetrs pal. Demokratt akuzojn kreun e PS-s dhe kryetarin e Bashkis s Tirans, Edi Ramn, se merr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama