Rezultate te kerkimit per termin: +Shpetimin

Total: 774
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.335Z

Obama, gati planin per shpetimin e bankave

Administrata e presidentit Obama eshte gati te zbatoje nje plan per shpetimin e bankave. Plani parashikon shpenzimin e rreth 100 miliarde dollareve per te shlyer dhe pastruar te gjithe kredite e keqija qe kane bankat, te cilat llogariten ne nje trilion dollare. Kjo nisme e re do te jete

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.827Z

Kili gjithcka gati per shpetimin e minatoreve

Syte e botes jane drejtuar mbi minieren e San Jose ne Kili ku pas disa oresh do te filloje operacioni per shpetimin e 33 minatoreve te ngecur prej 5 gushtit ne nje prej galerive. Operacioni pritet te filloje rreth ores 2000 me oren lokale kur ne vendin tone do te jete 0100.Ne ate ore ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.505Z

Nje ligj per shpetimin e bankave

var fbShare url httpvizionplusalnje-ligj-per-shpetimin-e-bankavesize smallp styletext-align justifyKomisioni i Ekonomise i ka hapur rruge krijimit te nje strukture qe do te quhet Autoriteti i Nderhyrjes se Jashtezakonshme Ai te veproje ne rast se bankat nuk do te jene ne pozita te shendosha financ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.684Z

Natyralistet bejne perpjekje per shpetimin e specieve te rrezikuara

Vime keshtu ne rubriken tone te perjaveshme Prirjet e Gjelbra.  Sot do tju njohim me punen e Qendres se Gjelber te Ballkanit per Shpetimin dhe Riprodhimin e Faunes me ekspoziten The Deep te Muzeut te Historise se Natyres ne Londer qe hedh drite mbi jeten ne thellesite e oqeaneve dhe perpjekjet e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.492Z

Flori gjerman per shpetimin e euros

Gazeta gjermane Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung njoftonte se presidenti amerikan Barack Obama presidenti francez Nicolas Sarkozy dhe kryeministri britanik David Cameron paten propozuar ne takimin e G-20 ne Kane te plotesojne nevojat e paketes per shpetimin e euros me nje pjese te rezervav

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.814Z

Operacion per shpetimin e emigranteve ne Krete

brbrPrej disa oresh ne detin Mesdhe prane brigjeve te ishullin grek te Kretes po zhvillohet nje operacion per shpetimin e qindra emigranteve pasi anija e tyre u permbys ne det Deri tani kane arritur te shpetohen rreth 300 persona ndersa jane gjetur trupat e tre personave te mbytur Ne operacion jane

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:29.358Z

Zyrtarizohet "Komitetit per shpetimin e Kushtetutes"

Levizja Socialiste per Integrim ne vijim te kembenguljes per organizimin e nje referendumi formalizoi krijimin e nje Komitetit Kombetar per Shpetimin e Kushtetutes. Ne kete menyre, pese formacione politike se bashku me perfaqesues te shoqerise, analiste e gazetare krijuan Komitetin Kombetar te Shpet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama