Rezultate te kerkimit per termin: +Shprthim

Total: 34
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.061Z

Shprthim n Tiran

Tiran (start)- Nj shprthim i fuqishm ka ndodhur natn e mbrmshme pran stadiumit Selam Stermasi n Tiran. Objektivi i shprthimit kan qen zyrat e nj firme ndrtimi. Policia njoftoi se nga ngjarja nuk kishte pasur asnj person t lnduar, megjithat dme materiale jan shnuar. Prangat e policis jan vn mbi shtet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.172Z

Shprthim n Damask

Ministri i Brendshm i Siris ka njoftuar sot se nj shprthim ka ndodhur n Damask, ndrsa dshmitart theksuan se n shnjestr t tij sht vn nj autobus me pelegrin nga Irani dhe dyshohet se kan humbur jetn s paku 17 persona. Ministri i Brendshm, Said Sammour, theksoi se ende nuk dihen shkaqet e shprthimit.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.346Z

Shprthim n nj minier n Turqi, 19 t vdekur

Shprthimi i gazit t metanit shkaktoi shembjen e nj miniere n Turqi, me rast humbn jetn 19 minator, ka njoftuar sot qeveria e Turqis. Ministri pr pun, Omer Dincer, theksoi se shprthimi ka ndodhur t enjten n mbrmje, n nj thellsi prej 220 metra nn siprfaqe. Kemi humbur 19 puntor. Deri me tani kemi qe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.843Z

Fush-Kruj: Tritol dyqanit t celularve, nuk ka viktima

Nj shprthim ka tronditur Fush-Krujn n ort e para pas mesnate. Nj sasi tritoli e vendosur n nj prej dyqaneve ku tregtohen celular n kt qytet shprtheu duke shkaktuar dme material, fatmirisht pa lndime n njerz. Policia ka nisur hetimet pr t zbuluar shkaqet dhe autort e ksaj ngjarjeje.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.893Z

Gjiri i Meksikës, 11 të zhdukur nga shpërthimi në një platformë nafte

Nj shprthim i fuqishm n bordin e platforme nafte n gjirin e Meksiks ka shkaktuar t paktn 17 t plagosur. 11 t tjer rezultojn t humbur. N momentin e shprthimit n bord ndodheshin 126 persona megjithat, 94 prej tyre arritn q t largoheshin n koh. Vazhdojn krkimet pr gjetjen e t zhdukurve.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:49.374Z

Pakistan, 6 të vdekur nga një shpërthim në Karachi

N nj shprthim t rnd n qytetin Karachi, n jug t Pakistanit kane humbur jeten t paktn gjasht persona. Si beri te ditur  nj zdhns i policis, viktimat jan militant islamist q kishin depozituar lnd plasse n nj shtpi. Mirepo pas hetimeve t para mesohet se shprthimi ka qen nj aksident. N grmadhat e nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.344Z

Sulm ndaj Musharafit? Vriten 7 vet

Sulm ndaj Musharafit? Vriten 7 vet N nj sulm vetvrass me bomb, m pak se nj kilometr nga Komanda ushtarake e presidentit pakistanez, Pervez Musharaf, n Ravalpindi, jan vrar sot t paktn shtat vet, ndr t cilt edhe sulmuesi me bomb, njofton Rojter. Ndr t vrar jan tre polic dhe tre kmbsor t rast

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama