Rezultate te kerkimit per termin: +Shptimit

Total: 66
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.846Z

Thirrja e Berishs: Intensifikoni operacionet e krkim-shptimit

Kryeministri Sali Berisha n nj komunikim t tij pr mediat kat ditur se numri I t zhdukurve nga 9 sht rritur n 13. Berisha vet krkoi t bheshin publike emrat e t zhdukurve. Ndrkaq, kryeministri krkoi intensifikimin e puns pr operavionet e shptimit si dhe pr pastrimin e zons. Ndr t tjera,kreu i k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.670Z

Plan i ri për shpëtimin e minatorëve

KILI Pajisje shpuese jan sjell nga Australia pr t ndihmuar inxhiniert e shptimit n Kili, t cilt jan duke punuar n nj plan q ata shpresojn se do t prshpejtoj nxjerrjen e 33 minatorve t bllokuar n nj pjes t shembur t miniers. Puntort e shptimit pritet t fi llojn shpimin e nj tuneli rreth 700 metra t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.920Z

Përmbytjet në Indi, 145 të vdekur dhe 500 të humbur

Ka arritur n 145 numri i viktimave si pasoj e prmbytjeve n Indi. Autoritetet numrojn 500 t humbur. Sipas qeveris, n operacionet e shptimit jan angazhuar edhe 6 mij ushtar. Dmet vlersohet t arrijn n miliona dollar.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.778Z

Ethiopia Airlines, gjenden kutitë e zeza të avionit

Forcat e krkim shptimit kan arritur t gjejn kutit e zeza t avionit t Etiopia Airlines q u rrzua n Mesdhe ditn e hn me 90 persona n bord. Gjetja e kutive pritet t nxjerr n drit edhe shkaqet e rrzimit t avionit. Deri tani forcat e ndihms s shpejt kan rekuperuar 14 trupa t pajet.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.605Z

Vazhdojnë kërkimet për gjetjen e trupave

Krkimet pr gjetjen e trupave nga rrzimi i avionit t “Etiopia Airlines” n Mesdhe kan hyr n ditn e dyt. Operacioni i shptimit, po drejtohet nga flota detare libaneze. Euronjuz raporton se deri tani jan nxjerr 30 trupa t pajet. Megjithat zyrtarisht numri sht 15. Nuk ka asnj shpres pr t gjet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.605Z

Shkëputet masivi shkëmbor, 2 viktima

Shkputja e nj masivi shkmbor nga mali n fshatin Shtajn an Der Tron n jug t Gjermanis ka shkaktuar dy viktima e plagosur dy t tjer, t gjith antar t nj familjeje. Msohet se shtpia sht kthyer tashm n nj grmadh. Forcat e krkim shptimit arritn q t nxirrinin nga rrnojat gruan 45-vjeare dhe vajzn e saj 18-

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.283Z

Haiti, Mbyllen operacionet e kërkimit

Qeveria e Haitit ka deklaruar se faza e operacioneve t krkimit dhe shptimit ka prfunduar ndrkoh q deri m tani 132 persona jan nxjerr t gjall nga rrnojat. Nj dit m par u shptuan 2 gra dhe nj i ri. Operacionet e ndihmave tani do t fokushen tek t pastreht. Ministria e Brendshme kapublik bilancin e vi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama