Rezultate te kerkimit per termin: +Shqipris +Europiane

Total: 126
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.336Z

Leksione europiane pr t paintegruarit

Kur bhet fjal pr integrim t Shqipris n BE shqiptart nuk t falin, pavarsisht se thuajse nuk e njohin kt shtje t koklavitur. Prvetsimi i koncepteve dhe termat, sidomos arritja e standarteve, duket qart se sht nj pun e gjat dhe e lodhshme pr nj vend q po kalon nga tranzicioni logjik n kriza t ndjeshm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.326Z

Zgjerimi i mtejshm i BE varet nga Kushtetuta Europiane

T hnn nisi n Berlin Konferenca e gjasht e ambasadorve gjerman. MInistri i jashtm gjerman Frank Walter Steinmeier jep direktivat e politiks s jashtme gjermane. Nj ndr to sht zgjerimi i BE Zgjerimi i mtejshm i BE do t varet nga suksesi q do t arrihet n debatet pr kushtetutn europiane. T paktn kshtu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.948Z

Berisha: Samiti mbështetje për të ardhmen europiane të Shqipërisë Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player.swf'

Kryeministri Sali Berisha e ka cilsuar samitin e Dubrovnikut me rndsi t posame pr t ardhmen europiane t vendeve t Ballkanit Perndimor. Nj fakt q u konfirmua dhe nga krert e qeverive t disa vendeve antare t unionit, t cilt garantuan mbshtetje pr kt proces jetik pr rajonin. Berisha "Un mendoj se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.880Z

Dinamo, kampione e Shqipris

Dinamo është shpallur tashmë zyrtarisht kampione e sezonit 2009/2010 edhe pse është mundur në këtë javë të 29-të të Superligës në kryeqytet nga Teuta e Durrësit me rezultatin 2-1. është për t’u theksuar fakti se për herë të parë kemi një skuadër kampione që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.845Z

Trojka e BE-s: Shqipria n trajektoren e duhur evropiane

Sot u zhvillua takimi i radhs i dialogut politik mes Shqipris dhe BE-s. Pala shqiptare u prfaqsua n kt takim nga Ministri i Punve t Jashtme, Lulzim Basha, ndrsa Trojka e BE-s u prfaqsua nga Sekretari i Prgjithshm i Kshillit Europian dhe Perfaqesuesi i Lart i BE-s, Havier Solana, si dhe Sekretari sll

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.847Z

Ministrat e Jashtm evropian mbshtesin Shqiprin

Ministrat e jashtm t BE n takimin ne Brdo, te Sllovenise ,vlersuan prparimin enga Shqipria kohet e fundit dhe theksuan se ky prparim mund t shrbej si nj frymzim pr vendet e tjera t rajonit. Ata inkurajuan prshpejtimin e zbatimit t marrvshjes s ndrmjetme dhe forcimin e kapaciteteve n administratn pub

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.945Z

Nesër PE diskuton raportin e Chountis për Shqipërinë

Parlamenti Europian do t diskutoj dhe do t votoj ditn e nesrme, raportin e eurodeputetit Nikolaos Chountis mbi integrimin europian t Shqipris. I marr n shqyrtim n datn 1 qershor, raporti u shty pr shkak se u konsiderua i paplot nga krert e Parlamentit Europian. Deputeti grek nuk kishte prfshir n ra

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama