Rezultate te kerkimit per termin: +Shqiperi +Fiona +Mcllwham

Total: 6
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.672Z

Fiona Mcllwham Duhet nje president konsensual

Diplomatja Ambasadorja e Mbreterise se Bashkuar mesazh nga Berati Respektoni Kushtetuten Ambasadorja e Britanise se Madhe e akredituar ne vendin tone Fiona Mcllwham nga qyteti muze i Beratit ku zhvilloi nje takim eshte shprehur rreth situates politikes ne Shqiperi ceshtjes se zgjidhjes se president

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.997Z

Ambasadorja britanike Mcllwham Oferta e PS per krizen premtuese

TIRANE- Ambasadorja e Britanise se Madhe ne Shqiperi Fiona Mcllwham tha sot se oferta e bere nga Partia Socialiste per zgjidhjen e krizes poltike eshte premtuese. Duke folur ne konferencen per aderim ne BE Mcllwham tha se institucionet demokratike jane jetike dhe se shteti nuk duhet te varet nga te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.891Z

Anglia Mcllwham Plan-veprim per heqjen e vizave

Ministri i Puneve te Jashtme z. Edmond Haxhinasto priti dje ambasadoren e Mbreterise se Bashkuar ne Tirane znj. Fiona Mcllwham.Ministri Haxhinasto vleresoi frymen e shkelqyer te bashkepunimit qe ekziston mes dy vendeve mbeshtetjen qe Mbreteria e Bashkuar i ka dhene Shqiperise ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.334Z

Tryeza per reformenMcllwham Hap pozitiv

Te tjera rreth shkrimit Ristani Nuk ka sisteme te keqija zgjedhore SHKODEumlR - Ambasadorja e Britanise se Madhe ne Tirane Fiona Mcllwham e ka cilesuar si hap pozitiv tryezen e partive politike per ndryshimet ne reformen zgjedhore. Ne kete tryeze te gjitha partite kane mundesi qe te sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.041Z

Britania dush te ftohte Qeverise dhe Kuvendit

Ambasadorja e Britanise se Madhe Fiona Mcllwham kritikoi ashper klasen politiken per mosarritjen e nje konsensusi Kuvendi nuk mund te jete zgjatim i Qeverise. Kryeministri tiu pergjigjet deputeteve TIRAN - Nje vend i vertete demokratik nuk mund te varet nga deshirat momentale te partive pavares

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.393Z

Londra Kapercimi i krizes eshte rruga per ne BE

Ambasadorja Mcllwham takon Topin. Se shpejti bisedime me Berishen dhe Ramen Nderkombetaret kane ndermarre nje nisme te re per zgjidhjen e krizes politike shqiptare pas impasit te negociatave ndermjet PD-se dhe PS-ne. Kesaj radhe ka qene nje kancelari prestigjioze dhe aleate e shqiptareve qe ka nisur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.915Z

McIlwham Zgjedhjet e 8 majit mundesi per te forcuar demokracine

Ambasadorja e Britanise se Madhe ne Tirane Fiona McIlwham tha sot se zgjedhjet e 8 majit jane nje mundesi per te forcuar demokracine ne Shqiperi ndaj shqiptaret duhet ta shfrytezojne kete mundesi. Une besoj se Shqiperia dhe shqiptaret do ta shfrytezojne kete mundesi theksoi Mcllwham ne deklarate

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama