Rezultate te kerkimit per termin: +Shqiperia

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.209Z

Korrupsioni, permiresohet Shqiperia

Gjate vitit 2007, Shqiperia ka bere progres te dukshem ne luften kunder korrupsionit dhe ne reformen rregullatore, po vazhdon te paraqitet keq sektori i drejtesise. Konkluzionet i ka nxjerre Banka Boterore ne matjet qe i jane bere "Treguesit Boterore te Qeverisjes". Sipas institucionit financiar nde

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.993Z

Shqiperia shkeli embargon

Shqiperia shkeli embargon E merkure 10 Prill 2013 2205 p Shqiperia shkeli embargon Shqiperia eshte nje nga 12 shtetet e cila ka shkelur embargon e armeve ne Libi te vendosur nga OKB-ja para ofensives ushtarake te komuniteti nderkombetar ne vitin 2011 Ky eshte konkluzioni i panelit te eksperteve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.462Z

Shqiperia apo Partia

Transmetuar me 15032016 - 1531 Nga Ben Blushibr br Nje fjali e imja se zgjedh Shqiperine mbi Partine u kthye ne nje mundesi te re per te me kundershtuarbr br Akoma nuk e kam kuptuar pse me kundershtuanbr br Nese i shtyu nevoja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.173Z

Shqiperia eksporton dru

Shqiperia eksporton dru E shtune 19 Janar 2013 1635 Shqiperia eksporton dru Kur shqiptaret po i  rikthehen ngrohjes me dru kerkesat per lenden drusore jane shtuar edhe nga vendet fqinje Vetem vitin e fundit jane eksportuar nga vendi yne 60 mije meter kub dru zjarri ku  shtete me te inte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.968Z

Shqiperia papunesi mesatare

Ballkani ka qene ne qender te vemendjes sa i perket ecurise se ekonomise dhe politikave te adoptuara nga qeverite per te dale nga kriza. Sipas Financial Times Shqiperia ben pjese te kategoria e vendeve qe situaten kritike e kaluan duke investuar ne infrastrukture por sfida per gjithe Ballkanin ne te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.153Z

"Shqiperia, superfuqi energjetike"

Kryeministri Berisha nuk e ka fshehur qellimin per ta kthyer Shqiperine ne superfuqi energjetike ne rajon. Gjate konferences se perbashket per shtyp me kryeministrin italian, Silvio Berluskoni, kreu i qeverise shqiptare ka riperseritur dhe njehere qendrimin se Shqiperia do te shnderrohet ne nje supe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.722Z

Shqiperia, biznes me ambjentin

Shqiperia mund te perfitoje 15 deri ne 24 milione euro ne vit vetem me shitjen e krediteve te oksidit te karbonit. Sipas protokollit te Kjotos, te gjitha vendet qe shkaktojne oksid karboni mbi nivelet e lejuara jane te detyruara te investojne ose ne permiresimin e teknologjise se biznes

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama