Rezultate te kerkimit per termin: +Shqiperise

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.386Z

Reagon Banka e Shqiperise

brbrBanka e Shqiperise ka reaguar pas lajmit te publikuar ne Vizion Plus duke dezinformuar opinionin publik ne lidhje me mbledhjen e Keshillit Mbikeqyres Ne pergenjeshtrimin qe Banka e Shqiperise i ben lajmit thuhet se nuk ka pasur asnje propozim nga anetaret e Keshillit Mbikeqyres per shkarkimin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.005Z

Bullgaria pro Shqiperise ne NATO

Bullgaria ratifikon protokollin e anetaresimit te Shqiperise ne NATO. Ne seancen e posacme merrte pjese edhe kryetarja e kuvendit te Shqiperise Jozefina Topalli. Kjo e fundit pasi falenderoi koleget bullgare per vendimin, premtoi realizim te detyrimeve te Shqiperise qe rredhin nga ky anetaresim.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.289Z

BE, "OK" aplikimit te Shqiperise

Komisioni Evropian i ka hapur rruge Shqiperise, per statusin e vendit kandidat per ne Bashkimin Evropian. Perfaqesuesit e perhershem te vendeve anetare te Bashkimit Evropian, kane rene dakord per te pranuar kerkesen e Shqiperise per statusin e vendit kandidat, duke u dhene fund perfundimisht dilemav

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.216Z

Investitoret gjermane, besim ndaj Shqiperise

Investitoret gjermane kane rritur besimin ndaj Shqiperise. Ky ishte lajmi i publikuar dje nga ambasada e Gjermanise ne Shqiperi. Ne shkrim theksohet se perkundrejt zhvillimit ekonomik pozitiv te Shqiperise dhe pervojave te mira pozitive te Shqiperise dhe pervojave te mira me shlyerjen e pagesave, Gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.100Z

Komunaret e Shqiperise vizituan Gostivarin

Ne Komunen e Gostivarit dje qendroi delegacion i kryetareve te komunave nga Republika e Shqiperise te udhehequr nga kryetari i Shoqates se bashkive te Shqiperise Refik Rrugeja. Kryetari i komunes se Gostivarit, Nevzat Bejta, njoftoi delegacionin shqiptar me menyren e organizimit dhe funksionimit te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.315Z

Tetori i Shqiperise

Bashkimi Evropian ka ndermarre hapat e pare drejt pranimit te Islandes si pjese e bllokut me 27 anetare. Ministrat e Jashtem te BE-se qe jane mbledhur ne Bruksel i kane kerkuar Komisionit Evropian te filloje vleresimin e gatishmerise se Islandes per anetaresi. Bisedimet per anetaresi me Islanden, e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.923Z

Brukseli, kritika Shqiperise

Komisioni Europian ka pergatitur progres raportin per vendet e Ballkanit duke percaktuar se Shqiperia ka bere nje progres jo te njetrajtshem. Sipas Brukselit, Shqiperia ka vazhduar te shenoje progres sa i takon demokracise dhe rendit ligjor. Megjithate Shqiperia kritikohet per mungesen

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama