Rezultate te kerkimit per termin: +Shqiprin +Dixhitale

Total: 11
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.591Z

"Shqipëria Dixhitale", qeveria takim me biznesin

Qeveria takon komunitetin e biznesit pr t shpalosur gjith ambicien e saj q lidhet me projektin pr "Shqiprin dixhitale". N katr vite hapat kan qen t shpejt, duke shnuar zhvillime t rndsishme tha kryeministri gjat konferencs s thirrur pr kt qllim. Berisha e pasqyroi realitetin e ri me shifra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.745Z

Autostrada dixhitale

Kryeministri i vendit takoi tri vite m par n Irland bosin e kompanis Microsoft, miliarderin Bill Gates, ndr njerzit m t pasur t bots. Nj pjes e mediave tona spekuluan se qeveria shqiptare i bleu shtrenjt programet kompjuterike, kur mund t’i kishte marr nga interneti n mnyr pirate. N fakt, ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.881Z

Berisha: Dixhitalizimi i shëndetësisë prioritet i qeverisë

Kryeministri Berisha mblodhi grupin e puns mbi dixhitalizimin n sektorin e shndetsis, n kuadr t programit t qeveris pr “Shqiprin Dixhitale”. Sipas Kryeministrit dixhitalizimi n shndetsi sht nj prioritet i qeveris. Berisha vuri theksin mbi rndsin e Karts Elektronike t Shndetit si nj elem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.771Z

Olldashi inaguron Drejtorinë Rajonale të Transportit në Fier

N Fier sht inaguruar godina e re e Drejtoris Rajonale t Transportit. Ky sht nj investim i qeveris me nj fond prej 28 milion leksh t reja ku sht ndrtuar edhe salla e re pr marrjen e provimit t patentave, e cila sht trsisht dixhitale. Sipas Ministrit Olldashi ky sistem i nisur n fillim n Durrs, s shpe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Berisha: Hetim tenderave

Kryeministri Sali Berisha deklaroi sot gjat ceremonis s hapjes s projektit t trajnimit Prokurimi publik me mjete elektronike, se duke filluar nga datat 1 janari 2009, nuk do t ket m prokurime, prve atyre elektronike. Berisha deklaroi se sht faktuar q nga prokurimi elektronik kursehet 30-40 pr q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.858Z

Estonia: Mbështetje Shqipërisë për heqjen e vizave

Kryeminsitri i Shqipris Sali Berisha dhe ai estonez Andrues Ansip e konsideruan historik takimin n Tiran dhe nj mundsi pr t ritheksuar se marrdhniet politike mes dy vendeve, jan t shklqyera. Kryetari i qeveris shqiptare ka marr garanci nga homologu i tij estonez, pr mbshtetje t fort pr procesin e in

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.350Z

Berisha: Do të shkarkojmë vendorët që lejojnë krimin mjedisor

Kryeministri Sali Berisha ka zbardhur t mrkurn disa nga prioritetet e buxhetit pr vitin 2011, i cili sipas parashikimeve do t’i kaloj kuvendit pr miratim n muajin tetor. Turizmi renditet si prioritet kryesor, ku vitin e ardhshm do t zbatohet nj koncept m i gjer n funksion t bumit turistik q pr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama