Rezultate te kerkimit per termin: +Shrbimet +Informative

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.171Z

Kontrolli Parlamentar i Shërbimeve Informative, Siguria diskuton draftin

Komisioni i Siguris do t marr sot n shqyrtim projektligjin “Pr Kontrollin Parlamentar t Shrbimit t Fsheht Informativ dhe t Shrbimit t Siguris”. Ky draft synon t prcaktoj shkalln e kontrollit parlamentar t shrbimeve informative t vendit. Ai prcakton prbrjen, kompetenca

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.416Z

Socialistët vendosin të mos votojnë asnjë ligj

Socialistt jan t vendosur pr t mos votuar asnj projektligj apo vendim q maxhoranca do sjell n Parlament. Grupi kuvendor socialist i mbledhur pas mesdite, ka marr vendim q t marr pjes n diskutimin e projektligjeve q jan n rendin e dits s seancs s nesrme plenare, por mos jet i pranishm n votimin e tyr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.717Z

Berisha: Ekpertët më të mirë për të luftuar mafian

Qeveria ka vendosur t shkrij Komitetin ndrministror pr krimin e organizuar dhe korrupsionin. Me hyrjen n fuqi t ligjit t ri Antimafia sipas kreut t ekzekutivit ka lindur nevoja pr ngritjen e Kshillit t Posam q do t luaj kt rol. Kryeministri ka dhn udhzim pr marrjen e masave t rrepta pr zbatimin e li

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.370Z

Kontrolli parlamentar mbi SHISH-in, OSBE shtyn draftin

sht shtyr prsri diskutimi n Komisionin e Siguris pr ligjin e ri pr Kontrollin Parlamentar t Shrbimit t Fsheht Informativ dhe t Shrbimit t Siguris. Edhe pse ishte parashikuar dje diskutimi pr kt projektligj, burime nga komisioni pohuan pr gazetn se eksperti i OSBE-s nuk sht paraqi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.326Z

Serbia, mund t destabilizoj Kosovn

Analist t shtjeve ushtarake t siguris vlersojn se shqetsimet e kryeministrit t Kosovs Agim eku t shprehura dje, se n kt faz t zgjidhjes s statusit t Kosovs ka tendenca serioze pr destabilizimin e gjendjes s siguris, q burimin e kan n Serbi, jan shqetsime t bazuara. Analisti i shtjeve ushtarake Rama

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama