Rezultate te kerkimit per termin: +Shrbimin +Informativ +Shtetror

Total: 20
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.080Z

Komisioni i Sigurisë diskuton sot ligjin e SHISH-it

Komisioni i Siguris do t diskutoj sot projektligjin pr Shrbimin Informativ Shtetror. Sipas kalendarit t punimeve, sht parashikuar diskutimi i projektligjit “Pr disa shtesa dhe ndryshime n ligjin nr. 8391, dat 26.10.1998 “Pr Shrbimin Informativ Shtetror”, t ndrys

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.171Z

Kontrolli Parlamentar i Shërbimeve Informative, Siguria diskuton draftin

Komisioni i Siguris do t marr sot n shqyrtim projektligjin “Pr Kontrollin Parlamentar t Shrbimit t Fsheht Informativ dhe t Shrbimit t Siguris”. Ky draft synon t prcaktoj shkalln e kontrollit parlamentar t shrbimeve informative t vendit. Ai prcakton prbrjen, kompetenca

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.370Z

Kontrolli parlamentar mbi SHISH-in, OSBE shtyn draftin

sht shtyr prsri diskutimi n Komisionin e Siguris pr ligjin e ri pr Kontrollin Parlamentar t Shrbimit t Fsheht Informativ dhe t Shrbimit t Siguris. Edhe pse ishte parashikuar dje diskutimi pr kt projektligj, burime nga komisioni pohuan pr gazetn se eksperti i OSBE-s nuk sht paraqi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.452Z

Kuvend, rikthehet për diskutim ligji i SHISH-it

Kuvendi ka rikthyer pr diskutim projektligjin pr Shrbimin Informativ Shtetror. Sipas kalendarit t miratuar seancn e djeshme plenare, sht parashikuar q projektligji “Pr disa shtesa dhe ndryshime n ligjin nr. 8391, dat 26.10.1998 “Pr Shrbimin Informativ Shtetror”,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.341Z

Ligji i SHISH-it, ambasadorët: Gati për asistencë

Withers: Jemi të gatshëm të ndihmojmë McIlwam: Konsultime me ekspertë ndërkombëtarë Ambasadort e vendeve perndimore shprehen t gatshm t asistojn hartuesit dhe shqyrtuesit e projektligjit pr Shrbimin Informativ Shtetror. N nj tryez t organizuar dje nga fondacioni i is

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.611Z

Meta: Opozita të marrë pjesë në komisionin hetimor

Zvendskryeministri Ilir Meta, njherazi dhe Ministr i Jashtm, ka ftuar opozitn t jet pjes e komisionit hetimor pr procesin elektoral t 28 qershorit. I sapokthyer nga Shtetet e Bashkuara t Ameriks, ku ndodhej pr nj vizit zyrtare, numri dy i ekzekutivit deklaroi se selia roz duhet t’i drejtohet G

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.634Z

SHISH, tërhiqet Kuvendi

Partnert e Shqipris n NATO nuk jan ende t knaqur nga ndryshimet e fundit n projektligjin pr Shrbimin Informativ Shtetror. Kt ata e bn t ditur n tryezn e thirrur enkas nga ish-presidenti Moisiu. Ish-kreu i shtetit shprehu keqardhjen e tij q vihen n diskutim marrdhniet me vendet e NATO-s,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama