Rezultate te kerkimit per termin: +Shrbimit +Informativ +Kombtar

Total: 6
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.150Z

Emërimet, kreu i SHISH-it sot në komisionin e sigurisë

Kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Visho Ajazi Lika, do të jetë sot në Komisionin parlamentar të sigurisë, ku krahas raportit vjetor do të dëgjohet nga ligjvënësit dhe mbi skandalin e publikuar në televizionin e Ora Neës, në lidhje me emërimet dhe shkarkimet në kupolën e SHISH,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.063Z

Homazhe pr Gazideden

Tiran (start)- N ambientet e Kuvendit t Shqipris, prfaqsuesit e shtetit, deputet, e njerz t thjesht kanhomazhe pr t ndjerin Bashkimi Gazidede, nj personalitet i njohur dhe shum i prfolur i politiks shqiptare t pas viteve 90. N nderim t tij, zhvilluan homazhe dhe Kryeministri Sali Berisha dhe Kryeta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.047Z

Miratohen në komision ndryshimet për ligjin e SHISH

Komisioni i ligjeve ka miratuar ndryshimet n ligjin pr “Shrbimin Informativ t Shtetit”, duke prfshir n nj variant prfundimtar, propozimet e bra nga Kshilli i Ministrave dhe SHISH-i. Ka qen vet kreu i ktij dikasteri, Bahri Shaqiri i cili tha se kto amendime, bhen me synim pr t’iu pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.155Z

Miratohet ligji i SHISH-it, të enjten në seancë

Komisioni i Sigurisë miraton projektligjin, mungon opozita Në shqyrtim edhe ekspertët e huaj, Demi: U pranuan sugjerimet Projektligji pr Shrbimin Informativ Shtetror u miratua dje nga Komisioni Parlamentar i Siguris dhe ditn e enjte do t kaloj n seancn plenare pr t’u mir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.096Z

Meta si Berisha: Kufizim mandatit të kreut të SHISH-it

Vota ndryshe, Meta: Po ruajmë identitetin tonë Kryetari i Lvizjes Socialiste pr Integrim, Ilir Meta, prafrohet me qndrimin e Kryeministrit Sali Berisha, duke u shprehur n favor t kufizimit t mandatit t kryetarit t Shrbimit Informativ Kombtar. Ilir Meta deklarohet pro kufizimit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.706Z

Familjet e punonjësve të vrarë në detyrë, shtohen përfituesit

Kuvendi i Shqipris ka miratuar dje projektligjin pr mbshtetjen financiare ndaj familjeve t punonjsve t vrar n detyr apo gjat detyrs. Drafti u miratua pasi u rikthye n Komisionin e Siguris dhe m tej n at t Ekonomis, ku u miratua propozimi i socialistve pr t zgjeruar prfituesit. N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.863Z

Opozita bën opozitë me mafian

Kshtu do t ishte m mir pr institucionet, pr ligjbrsit dhe ata q prfaqsojn denjsisht ligjin, pavarsisht pozicionit rastsor se ku gjenden, duke deformuar t dhnat e ofruara nga shrbimet. Institucionet e siguris kombtare duket se kan aluar sa i prket prcjelljes s t dhnave, dijenis s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama