Rezultate te kerkimit per termin: +Shtangisti

Total: 49
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.067Z

Peshëngritje, Daniel Godelli shpallet kampion Europe

Peshëngritësi Daniel Godelli ka fituar pak minuta më parë medaljen e artë në stilin e shkëputjes në peshën 77 kg në Kampionatin Europian të Peshëngritjes që po zhvillohet në Split të Kroacisë. Një rezultat fantastik i shtangistit kuqezi, që vetëm në provën e tretë dhe të fundi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.604Z

Testi B djeg Pulakun, përsëri pozitiv

Shtangisti 22-vjeçar rrezikon përjashtimin nga sporti meqë ky është dënimi i dytë i tij Dënimi – Federata Ndërkombëtare e Peshëngritjes nuk ka vendosur ende masën e dënimit ndaj peshëngritësve shqiptarë apo FSHP-së Hysen Pulaku rrezikon nga 4 vjet pezullim deri në përjashti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.265Z

Rio 2016 / Peshëngritësi shqiptar Briken Calja i gjashti në peshën 69 kg

Peshëngritësi shqiptar Briken Calja është renditur në vendin e 6-të në peshën 69kg, në Lojërat Olimpike Rio 2016 që po zhvillohen në Brazil. Calja bëri një garë të mirë, duke u përpjekur të arrijë të rivalizojë me më të mirët e kësaj peshe, por pa sukses (kinezi Zhiyong Shi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.395Z

Europiani i Peshengritjes Shqiperia rremben tri medalje

Erkand Qerimaj fitoi medaljen e argjendtë në europianin e peshëngritjes që po zhvillohet në Kazan të Rusisë. Shtangisti shkodran doli i dytë në stilin e shkëputjes. Kjo ishte medalja e tretë për Shqipërinë në këtë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:55.864Z

Begaj dhe Qerimaj shpërblehen për sukseset në Evropian

Tiranë - Peshëngritësit, Romela Begaj dhe Erkand Qerimaj, do të shpërblehen nga Këshilli i Ministrave me 3.9 milionë lekë të reja për suksesin e arritur në kampionatin evropian që u zhvillua në Rumani. Begaj dhe Qerimaj arritën të ngjiteshin në podin e më të mirëve në këtë evro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.594Z

Antalia 2010 edhe Qerimaj pa medalje

Peshengritje Edhe Erkand Qerimaj shpresa e vetme e mbetur e Shqiperise per te fituar te pakten nje medalje ne Boterorin 2010 te peshengritjes ka dale duarbosh ne Antalia. Kampioni 22-vjecar e ka mbyllur garen ne peshen 77 kg ne vendin e 6-te ne klasifikimin e pergjithshem. Ketu ka ndikuar edhe para

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama