Rezultate te kerkimit per termin: +Shtetasen +Ina +Haxhi

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.507Z

Mediu i kthen "borxhin" Ina Ramës

Një javë pas dorëzimit të dosjes "Gërdeci" në Gjykatën e Lartë, ku midis 30 të pandehurve të çështjes ishte edhe ish-ministri i Mbrojtjes, Fatmir Mediu, ky i fundit i kthen "borxhin" Kryeprokurores, duke e paditur për dy akuza në Prokurorinë e Tiranës. Për herë të parë në Shqip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.396Z

Fatmir Mediu ndryshon strategji ndaj kryeprokurores Ina Rama

Procesi i hapur prej tij në Gjykatën e Tiranës rrezikon të pushohet. Gjyqtarja Fatmira Hajdari i jep edhe një mundësi të fundit ish-ministrit Tiranë – Ish-ministri Fatmir mediu duket se po ndryshon strategji ndaj kryeprokurores Ina Rama. Pas shumë deklaratave dhe akuzave të forta për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.461Z

“Humbet” aktpadia penale e Mediut ndaj Ina Ramës

Në Prokurorinë e Tiranës askush nuk përgjigjet për aktpadinë. Sekretaria konfirmon mosregjistrimin, ndërsa avokatët pohojnë të kundërtën Habjon Hasani Tiranë - Si është administruar aktpadia e ish-ministrit Fatmir Mediu ndaj kryeprokurores Ina Rama? Momentalisht, askush nuk di të th

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.516Z

AKUZA NËN AKUZË. Fatmir Mediu padit Ina Ramën dhe Sokol Stojanin

Kryeprokurorja paditet për publikimin e kërkesës për heqje imuniteti të Mediut. Burime nga organi i akuzës mohuan daljen e fakteve që përbëjnë sekret hetimor Tiranë - Akuza është nën akuzë. Deputeti dhe ish-ministri i Mbrojtjes, Fatmir Mediu, ka depozituar dje në Prokurorinë e Tiran

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.457Z

Mediu padit Prokuroren e Përgjithshme, Ina Rama, për shpërdorim detyre

Ish-ministri i Mbrojtjes, Fatmir Mediu, ka depozituar një padi penale ndaj Prokurores së Përgjithshme, Ina Rama, pasi e akuzon atë për shpërdorim të detyrës. Avokatët e tij kanë vepruar në të njëjtën mënyrë edhe ndaj kreut të grupit hetimor të çështjes së Gërdecit, prokurorit S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.509Z

Mediu padit Kryeprokuroren për nxjerrje të sekretit hetimor

24/03/2009  Avokatët e ish-ministrit thanë se do të paditet edhe kreu i hetimeve për Gërdecin TIRANË- Kryeprokurorja e Republikës, Ina Rama, do të paditet nga ish-ministri i Mbrojtjes Fatmir Mediu. Avokatët e këtij të fundit në një konferencë për shtyp, njoftuan se do të de

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.313Z

Padia e Mediut “ngec” tek prokurori i Tiranës

06/04/2009  Dosja në vend numëro, ende sdihen procedurat që do të merren nga Prokuroria Kryeprokurorja u padit nga ish-ministri i Mbrojtjes për nxjerrje të sekretit hetimor TIRANE- Kallëzimi penal i ish-ministrit të Mbrojtjes, Fatmir Mediu, ka mbetur në vend numëro. Prokuroria e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama