Rezultate te kerkimit per termin: +Shtetasin +Sokol +Stojani

Total: 2
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.516Z

AKUZA NËN AKUZË. Fatmir Mediu padit Ina Ramën dhe Sokol Stojanin

Kryeprokurorja paditet për publikimin e kërkesës për heqje imuniteti të Mediut. Burime nga organi i akuzës mohuan daljen e fakteve që përbëjnë sekret hetimor Tiranë - Akuza është nën akuzë. Deputeti dhe ish-ministri i Mbrojtjes, Fatmir Mediu, ka depozituar dje në Prokurorinë e Tiran

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.396Z

Fatmir Mediu ndryshon strategji ndaj kryeprokurores Ina Rama

Procesi i hapur prej tij në Gjykatën e Tiranës rrezikon të pushohet. Gjyqtarja Fatmira Hajdari i jep edhe një mundësi të fundit ish-ministrit Tiranë – Ish-ministri Fatmir mediu duket se po ndryshon strategji ndaj kryeprokurores Ina Rama. Pas shumë deklaratave dhe akuzave të forta për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.507Z

Mediu i kthen "borxhin" Ina Ramës

Një javë pas dorëzimit të dosjes "Gërdeci" në Gjykatën e Lartë, ku midis 30 të pandehurve të çështjes ishte edhe ish-ministri i Mbrojtjes, Fatmir Mediu, ky i fundit i kthen "borxhin" Kryeprokurores, duke e paditur për dy akuza në Prokurorinë e Tiranës. Për herë të parë në Shqip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.727Z

Arrestohet i sëmuri mendor që terrorizon prokurorët

Tiranë- Ka qenë një i sëmur mendor ai që kërcënonte me bomba Molotov prokurorët e Prokurorisë së Përgjithshme. Me urdhër të Prokurorisë së Tiranës, policia ndaloi sot paradite shtetasin Rami Karasani, i cili akuzohet si autor i kërcënimit ndaj një prej zyrtarëve të hetimit në P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.984Z

Mediu, gjykatës: Urdhëroni Prokurorinë të fillojë hetimet ndaj Ina Ramës

Fatmir Mediu i kërkon gjykatës të urdhërojë Prokurorinë për nisjen e hetimeve ndaj Kryeprokurores Ina Rama dhe kreut të hetimeve për Gërdecin, Sokol Stojani. Përmes dy padive në Gjykatën e Tiranës, ish-ministri i Mbrojtjes kërkon që dy gjyqtarë të vendosin për këtë kërkesë të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.457Z

Mediu padit Prokuroren e Përgjithshme, Ina Rama, për shpërdorim detyre

Ish-ministri i Mbrojtjes, Fatmir Mediu, ka depozituar një padi penale ndaj Prokurores së Përgjithshme, Ina Rama, pasi e akuzon atë për shpërdorim të detyrës. Avokatët e tij kanë vepruar në të njëjtën mënyrë edhe ndaj kreut të grupit hetimor të çështjes së Gërdecit, prokurorit S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.520Z

Mediu përgjon celularët e gazetarëve: U dërgon sms prokuroria

Nga Armand Maho Avokatët e ish-ministrit të Mbrojtjes, Fatmir Mediu, kanë deklaruar se do të ngrenë një padi ndaj kryeprokurores, Ina Rama, për nxjerrje të sekretit hetimor. Në një konferencë për shtyp ata kanë deklaruar se një gjë e tillë është bërë për të diskreditu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama