Rezultate te kerkimit per termin: +Shteteve

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.683Z

Viza ndaj shteteve që sjellin telashe

Autoritetet kosovare janë duke shqyrtuar efektet politike e ekonomike për ta krijuar listën e shteteve, ndaj të cilave do ta vënë regjimin e vizave, njoftuan përfaqësues të Qeverisë së Kosovës. Në këtë listë, sipas analistëve, duhet të figurojnë shtetet si Rusia, Kina, Afganistani

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.315Z

Obama presidenti 44 i Shteteve te Bashkuara

Barak Obama ben historine duke u shpallur presidenti i 44 i shteteve te Bashkuara. Nga te dhenat e derimetanishme senatori Ilinoisit ka arritur te fitoje bindshme ne shumicen e shteteve. Pak minuta pas konfirmimit te rezultatit Obama i shoqeruar edhe nga zevendespresidenti Xho Bajden, mbajti nje fja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.754Z

Kosova pret mbeshtetjen e shteteve arabe

NJU JORK- Presidenti i Kosoves Fatmir Sejdiu dhe ministri i Puneve te Jashtme Skender Hyseni paten sot ne ndertesen e Organizates se Kombeve te Bashkuara ne Nju-Jork nje prezantim para te gjithe ambasadoreve te Liges se Shteteve Arabe ne OKB. Te pranishem ishin edhe ambasadori i Liges Arabe dhe ai i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:09.367Z

Parlamenti Europian kufizonspekulimin me borxhin e shteteve

BRUKSEL- Parlamenti Evropian miratoi sot nje ligj qe do te kufizoje spekulimin lidhur me borxhin e shteteve evropiane duke ndaluar qe me 1 dhjetor spekulimet me titujt e borxhit sovran dhe duke kufizuar shitjet e kredive te titujve qe nuk posedohen duke filluar nga viti 2012.Deputeti francez i Te Gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.575Z

Lindje e Mesme SHBA Po dy shteteve

Shtetet e Bashkuara mbeshtesin hipotezen e ndertimit te dy shteteve atij izraelit dhe palestinez ne bisedimet ne Egjipt per negociatat e paqes ne Lindjen e Mesme. George Mitchell i derguari special amerikan ka saktesuar se Abu Mazen dhe Netanyahu jane dakord qe bisedimet te mund te perm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.657Z

Amazon shton Kosovën në listën e shteteve

Amazon një ndër uebsajtet më të mëdha në internet për blerje online është raportuar nga komuniteti i Digital Kosovo të ketë shtuar Kosovën në listën e shteteve. Më 12 nëntor 2014, Amazon i është përgjigjur Digital Kosovo duke thënë që janë duke punuar në shtimin e Kosovës n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.846Z

BE krijon “Fondin e Shpëtimit të Shteteve"

Presidenti i Këshillit Europian, Herman Van Rompuj njoftoi arritjen e një akordi unanim mes vendeve për ngritjen e një mekanizmi financiar të posacëm që do t`u vijë në ndihmë shteteve të Unionit në krizat e ardhshme. Fondi i përhersh&

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama