Rezultate te kerkimit per termin: +Shtetin +Islamikbrbr

Total: 32
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.139Z

Boko Haram shpall aleancen me Shtetin Islamik

0 brbr brbrMilitantet islamike te Boko Haram kane shpallur aleancen me Shtetin Islamikbrbr brbrDeklaraten e beri drejtuesi i militanteve nigeriane Abubakar Shekau permes nje mesazhi audio te publikuar ne rrejtin social Twitterbrbr brbrBoko Haram shquhet per disa sulme te pergjakshme ne Nigeri ku me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:46.561Z

30 te arrestuar ne Moske dyshohen se rekrutonin militante per Shtetin Islamik

0 brbr SSSAbrASS brbrPolicia ruse arrestoi 30 persona te dyshuar se rekrutonin militante per Shtetin Islamikbrbr brbrArrestimet u kryen gjate nje aksioni ne nje xhami ne nje lagje periferike te Moskesbrbr brbrForcat e policise kryen nje kontroll te imtesishem ne ne objektin e kultit islambrbr brbrT

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:17.233Z

Putin akuzon Turqine se kryen tregti nafte me Shtetin Islamik

0 brbr SSSAbrASS brbrPer Mosken arsyeja e rrezimit te avionit ushtarak rus lidhet me tregtine e naftes qe Turqia ben Shtetin Islamikbrbr brbrVladimir Putin President i Rusise Ne kemi te gjithe arsyet per te besuar se vendimi per te goditur avionin ushtarak rus eshte diktuar nga deshira per te garan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.057Z

Asad Erdogan ne panik bombardimet ruse kane zbrapsur Shtetin Islamik

0 brbr SSSAbrASS brbrPer Presidentin Bashar Al Asad perfshirja e Rusise ne Siri ka sjelle ne tkurrjen e grupit terrorist te vetequajtur Shteti Islamikbrbr brbrNe nje interviste per televizionin cek presidenti sirian tha se Kur SHBA nisi sulmet ajrore ne Siri ISIS u zgjerua dhe rekrutoi militante ng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.335Z

SHBA sulmon nga ajri Shtetin Islamik ne Siri

0 brbr SSSAbrASS brbrUshtria amerikane ka kryer sulmin e pare ajror me dron kunder Shtetit Islamik brenda territorit te Sirise duke perdorur bazen ajrore te ncirlik ne Turqi Zedhenesi i Pentagonit kapiteni Jeff Davis tha se sulmi ishte kryer te marten por pa dhene detaje shtese per shenjestrat s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.922Z

Ministrat e NATO 8211 s do te diskutojne perfshirjen e Rusise ne Siri

0 brbr brbrbr Zgjerimi i perfshirjes ushtarake te Rusise ne Siri do te jete ne qender te takimit te Ministrave te Mbrojtjes se NATO-s ne Bruksel Ky takim behet pasi Turqia akuzoi avionet ruse per shkelje te hapsires se saj ajrorebrbr brbrKorrespondenti i BBC 8211 se Xhonatan Markus thote se qellimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:46.311Z

Turqi Kryeministri premton shtimin e masave te sigurise

0 brbr SSSAbrASS brbrKryeministri turk Ahmet Davutolu premtoi shtimin e masave te sigurise ne kufirin me Sirine pas sulmit kamikaz ne qytetit Suruc ku humben jeten 30 persona Hetuesit jane te mendimit se shperthimi eshte shkaktuar nga nje grua anetare e Shtetit Islamikbrbr brbrTurqia ka marre dhe d

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama