Rezultate te kerkimit per termin: +Shtetit +Hillari +Klinton

Total: 1786
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.920Z

Hillari Klinton ne Kosove

Sekretarja Klinton tha se SHBA inkurajojne kete dialog per tejkalimin e pengesave dhe zgjidhjen e ceshtjeve praktike ne menyre qe Kosova dhe Serbia te jene fqinje te mire. Kete deklarate Sekretarja amerikane e shtetit Hillari Klinton e beri gjate vizites se saj ne Kosove ne nje konference per media

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.122Z

Hillari Klinton në Izrael

Jeruzalem - Sekretaria Amerikane e Shtetit Hillari Klinton ndodhet në Izrael për të zhvilluar takime me autoritet izraelite e palestineze. Pas Konferencës për Rindërtimin e Gazës që u mbajt në qytezën turistike Sharm El Sheik të Egjiptit Klinton kaloi në Izrael dhe pritet që në takimet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:37.996Z

Sekretarja e Shtetit Hillari Klinton viziton Afganistanin

Sekretarja amerikane e Shtetit Hillari Klinton ka shkuar per nje vizit ne Afganistan per bisedime qe qynojne gjetjen e nje zgjidhjeje politike per luften 10-vjecare. Zonja Klinton mberrit ne Kabul te merkuren ne mbremje ne nje vizite te panjoftuar me pare. Zyrtaret amerikane thone se Sekretarja e Sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.854Z

Hillari Klinton mberrin ne Prishtine

Sekretarja amerikane e Shtetit Hillari Klinton sapo ka mberritur ne Aeroportin Nderkombetar te Prishtines. Klinton eshte pritur ne aeroport nga ministri i Jashtem Skender Hyseni dhe ambasadori amerikan ne Prishtine Kristofer Dell. Zonja Klinton do te takohet sot ne Prishtine me presidentin ne de

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.614Z

Hillari Klinton, vizite zyrtare ne Shqiperi

Gjate vizites se tij ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes, kryeministri Sali Berisha eshte takuar me personalitete te larta boterore. Pas takimeve dhe bisedave me ish-presidentin Bill Klinton dhe kongresmenet Eliot Engel dhe Josef Crowley, dje kryeministri Berisha eshte takuar me Sekretaren e Shtetit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.714Z

Hillari Klinton mund te emerohet Sekretare e shtetit

Hillari Klinton mund te emerohet sekretare e shtetit nga presidenti Barak Obama. Lajmin e kane dhene disa media amerikane te cilat citojne bashkepunetore te afert me presidentin e ri. Por analiste te politikes thone se zgjedhja e saj , behet me qellim bashkimin e partise duke qene se qe nga fitorja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.793Z

Hillari Klinton kundërshton Kongresin për Benghazin

SHBA Ish-sekretarja mund të kandidojë për presidente për vitin 2016 Ish-sekretarja e Shtetit, Hillari Klinton, (Hillary Clinton) tha se seria e fundit e hetimeve nga Kongresi mbi sulmet e vitit 2012 në konsullatën e SHBA-së në Benghazi të Libisë, nuk do ta pengojë atë të garojë për pr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama