Rezultate te kerkimit per termin: +Shtetit +Islamik

Total: 6148
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:06.612Z

Drejt shtetit islamik

Sipas mediave ndërkombëtare, Gjykata Kushtetuese e Egjiptit ka mbështetur projektkushtetutën e re të vendit, e cila do të njihte ligjin islamik të sheriatit si burimin kryesor të legjislacionit të shtetit.Projektkushtetuta pritet t’i dërgohet presidentit egjiptian, Mohammed Morsi, i c

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.590Z

PROPAGANDA NË RËNIE E SHTETIT ISLAMIK

Ndërsa Shteti Islamik ndodhet në prag të humbjes së territoreve të tij në brendësi të Sirisë dhe Irakut, gjithashtu po dështojnë përpjekjet e grupit për të fituar luftën e informacionit. Analistët thonë se propaganda e ISIS-it ka rënë ndjeshëm gjatë muajve të fundit. Ndërsa pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.851Z

Irak plagoset udheheqesi i shtetit Islamik

0 brbr brbrUdheheqesi i shtetit Islamik Abu Baker al-Bagdadi dyshohet se eshte plagosur rende gjate sulmeve ajrore amerikane ne veri te Irakutbrbr brbrSulmet u ndermoren ne qytezen al-Kaim prane kufirit me Sirine duke vrare dhejtera personabrbr brbrAl-Bagdadi ndodhej ne kete qyteze ne nje takim ku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:59.793Z

Tmerri i Shtetit Islamik

Duke përmendur të bëmat e Shtetit Islamit, ekzekutimet me heqje koke, torturat, përdhunimet dhe përndjekjen e fëmijëve, grave, të krishterëve e shiitëve, bordi editorial i të përditshmes New York Times, shkruan për dëshmitë që ekzistojnë sot mbi këto bëma në rrjete të ndryshme t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.746Z

Demiraj: Katër karakteristikat e Shtetit Islamik

Ministri i Brendshëm, Dritan Demiraj ka promovuar së fundmi një libër mbi organizatës së Shtetit Islamik. Ai ka sqaruar në studion e Ora News veçoritë e kësaj organizate dhe se si u financua ajo. Demiraj: Shteti Islamik në raport me grupet e tjera terroriste, ka veçori jo për sa i përk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:29.556Z

Debati mbi luftën kundër Shtetit Islamik

Kongresi amerikan këtë javë është pushim, ndërkohë që presidenti Barak Obama përgatitet të organizojë një takim mbi çështjet e ekstremizmit të dhunshëm në lagjet amerikane. Sulmet në Danimarkë edhe një herë theksuan nevojën për vigjilencë, dhe mund të ndikojnë në diskutim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.305Z

Debati për luftën kundër Shtetit Islamik

Administrata Obama thotë se po shton presionin ushtarak ndaj militantëve të Shtetit Islamik, por se vazhdon të jetë kundër vendosjes së një force të konsiderueshme amerikane në territorin e Irakut apo Sirisë, megjithë aftësinë në rritje të ISIS-it për të frymëzuar sulme në terri

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama