Rezultate te kerkimit per termin: +Shtetror

Total: 385
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.162Z

Krasniqi:  Arsimi prbn prioritet t lart shtetror dhe shoqror

Kryetari i Kuvendit t Kosovs, Jakup Krasniqi ka thn se arsimi n Kosov n t kaluarn kurr nuk ka pasur trajtim meritor dhe pr pasoj institucionet t paslufts jan prballur me probleme t shumta dhe serioze n kt fush. Krasniqi kto komente i bri n nj fjalim n konferencn Ndrkombtare t Arsimit Parauniversitar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.271Z

Transporti i sekretit shtetëror, tani jo më me roje ushtarake

Vendimi, dërgimi jashtë shtetit, me 2 korrierë diplomatikë Informacioni i klasifikuar “sekret shtetror” tashm do t transportohet jasht vendit nprmjet korrierve diplomatik, ndrsa nga nj qytet n tjetrin nprmjet Posts Shqiptare. Qeveria ka miratuar rregulloren &ldquo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.247Z

Inspektorati i Punës e Shëndeti Publik, kontrolle në vendet e punës

Vendimi Me propozimin e ministrit t Puns, shtjeve Sociale dhe Shanseve t Barabarta dhe t ministrit t Shndetsis, Kshilli i Ministrave vendosi dje q Inspektorati Shtetror i Puns t bashkpunoj me institucionet n varsi t Ministris s Shndetsis dhe, konkretisht, me Institutin e Shndetit Publik dhe Inspekt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.180Z

Pensionet për merita të veçanta, kriteret për ta përfituar

Instituti i Sigurimeve Shoqrore: Ky lloj prfitimi po vjen drejt “zhdukjes” Pensioni pr merita t veanta sht pensioni i caktuar sipas ligjit “Pr Sigurimet Shoqrore n Republikn e Shqipris” dhe paguhet nga organet e sigurimeve shoqrore, derisa prfituesi t vdes. Sot pensioni pr me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.691Z

Ndihma ekonomike, SHSSH: Hiqen nga skema 2500 familje

Vetm pr 4-mujorin e par t 2010-s jan hequr nga skema e ndihms ekonomike rreth 2500 familje n t gjith vendin. Sipas specialistve t Shrbimit Social Shtetror, kto familje kan prfituar ndihm pr nj koh t gjat nga skema, n mnyr abuzive, duke mos i plotsuar kriteret. "Vetm pr 4-mujorin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.383Z

Përdorimi i tokës shtetërore, taksa vjetore, 10%

Subjekti që ka në përdorim truallin edhe mund ta privatizojë atë Kush prdor tokn shtetrore, duhet ta blej at ose duhet t paguaj taksn vjetore prej 10 pr qind t vlers s truallit. N t kundrt, do t zbatohen sanksione. Ky sht parashikimi q bn projektligji i miratuar nga qeveria &

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.284Z

Nuk zbatuan urdhërin për tu mbyllur, gjobiten 4 institucione arsimore

Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor ka gjobitur katër institucione arsimore jopublike, pasi nuk kanë zbatuar urdhërin e ministrit të Shëndetësisë për mbylljen e tyre për shkak të gjendjes së gripit. Institucionet u gjobitën me nga 100 mijë lekë pas inspektimit të ISHSH “Me q

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama