Rezultate te kerkimit per termin: +Shtimes

Total: 174
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.468Z

Themelohet Kuvendi i të Rinjve të Shtimes

Gjatë ditës së djeshme në një ceremoni solemne u themelua Kuvendi të të Rinjve të Shtimes. Ky organizim pati qëllim mobilizimin e të rinjve në përpilimin e ideve dhe punëve në të mirë, fillimisht, të rinisë m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:11.944Z

22 “dhuratat” e kryetarit të Shtimes

Pas një analizë të detajuar të ngecjeve dhe dështimeve në Komunës së Shtimes, Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje! në Shtime, në prag të vitit të ri, ka zhvilluar një aktivitet simbolik përmes të cilit ka paraqitur t&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.060Z

Lapidari përplas fshatin Petrovë me Komunën e Shtimes

Komuna e Shtimes dhe banorët e fshatit Petrovë janë përplasur rreth ndërtimin të një lapidari. Inspektorati i Komunës së Shtimes ka kërcënuar banorët e fshatit Petrovë, duke i ndërprerë punimet, transmeton KTV. Iniciatori i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.382Z

Uji në Komunën e Shtimes, të vlohet për pije

Kompania e Ujësjellësit Rajonal ”Prishtina” ka njoftuar se ka marrë të gjitha masat e duhura për dezinfektimin e rezervuarëve, duke u sugjeruar të gjithë konsumatorëve të Komunës së Shtimes, që për shkaqe sigurie t&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:02.852Z

Aksident në komunën e Shtimes, vdes një person

 Një person nga fshati Muzeqinë e komunës së Shtimes që ishte pasagjer në veturë ka vdekur si pasojë e mospërshtatjes së shpejtësisë së veturës civile nga ana e ngasësit mashkull Shqiptar. Lëndime trupore kane p&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:16.364Z

Në Topillë të Shtimes zbulohet një shpellë mermeri

Ishte nisur nga shtëpia për një ditë të zakonshme pune, por nuk i doli e tillë. Derisa po gërmonte me ekskavator për të nxjerrë gurë, Idriz Rexhaj, një i ri nga fshati Petrovë, kishte vërejtur diçka të pazakonshme. R

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:01.413Z

MTI nënshkruan marrëveshje bashkëfinancimi për Parkun Teknologjik të Shtimes

Ministria e Tregtisë dhe Industrisë ka nënshkruar marrëveshje bashkëfinancimi për Parkun Teknologjik të Shtimes, projekt ky që është në fazën finale të realizimit. Kjo u bë sot, gjatë vizitës së ministres së Tregtisë dhe Industrisë, Hykmete Bajrami, në Shtime, ku u prit nga kry

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama