Rezultate te kerkimit per termin: +Shtrija

Total: 33
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.107Z

Shtrija e EULEX, Prishtina paraqet planin katërpikësh

Prishtinë (rtk/start)-Në Kosovë, edhe gjatë ditës së sotme kanë vijuar negociatat në përpjekje për të gjetur një zgjidhje për mënyrën e vendosjes së misionit EULEX. Presidenti i Kosovës Fatmir Sejdiu dhe kryeministri Hashim Thaçi kanë zhvilluar një takim disa orësh në Prishtin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.805Z

Hyseni diskuton me Jones për situatën në Kosovë

Prishtinë -Zhvillimet më të fundit në Kosovë, shtrija e misionit EULEX, procesin e njohjeve të shtetit të Kosovës dhe procese të tjera që lidhen me aktualitetin në Kosovë, ishin disa prej temave që cekën gjatë takimit midis ministrit të Punëve të Jashtme të Kosovës, Skënder Hyse

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.292Z

VETTINGU NË POLICI/ PD propozon 3 NDRYSHIME: Në rreth ministri i Brendshëm

Deputetët e Partisë Demokratike në Komisionin e Ligjeve dhe të Sigurisë propozuan disa ndryshime që, në bindjen e tyre, e bëjnë realisht të zbatueshëm ligjin e vettingut në polici. Partia Demokratike propozoi 3 ndryshime thelbësore. Ministri i Brendshëm, shefi i tij i kabinetit dhe z

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.311Z

Kermabon: EULEX-i tërësisht funksional

Shefi i EULEX-it Iv de Kermabon ka deklaruar të hënën se misioni që ai drejton është tërësisht funksional.Në inaugurimin me rastin e kalimit të selisë kryesore në një ndërtesë të re, Kermabon ka përkujtuar se ky është misioni më i madh i Bashkimit Europian që prej themelimit të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.232Z

Vettingu në polici, PD propozon tre ndryshime

Deputetët e Partisë Demokratike në Komisionin e Ligjeve dhe të Sigurisë propozuan sot disa ndryshime që sipas tyre, e bëjnë realisht të zbatueshëm ligjin e vettingut në polici. Partia Demokratike propozoi tre ndryshime dhe më konkretisht: -Ministri i Brendshëm, shefi i tij i kabinetit d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.042Z

Operacioni kunder kanabisit

brbrOperacioni i policise se shtetit kunder kultivimit te bimeve narkotike eshte ne kulmin e tij Shtrija gjeografike parcelave tregon se kultivimi i kanabis satives nuk eshte ende nje kapitull i mbyllur Vetem gjate oreve te fundit jane asgjesuar rreth 5 mije rrenje ne Delvine Sasia e bimeve narkotik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:15.594Z

Ambicja e Postës Shqiptare: Kthimi në bankë

Posta Shqiptare po kërkon tu ngjajë simotrave të saj në vendet e zhvilluara. Drejtori i këtij institucioni Majlind Lazimi i ftuar në TemA TV thotë se kthimi i postave edhe në banka do të ishte një mundësi shumë e mirë për qytetarët. Por Lazimi e quan këtë një sfidë për realizi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama