Rezultate te kerkimit per termin: +Shtuar

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:11.100Z

ISHP : Janë shtuar masat kundër H1N1

Pas konfirmimit të rastit të katërt të virusit H1N1 në Shqipëri, Instituti i Shëndetit Publik njofton se janë marrë të gjitha masat ndaj virusit, të njohur si gripi i derrave. Jeta Lakrori, shefe e Departamentit të Promocionit në ISHP pohoi se tashmë janë shtuar masat ndaj këtij viru

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.614Z

Terrorizmi, Tahiri: Nuk ka rrezik të shtuar

  Pas daljes nga Komisioni i Sigurisë, ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri tha se duhet evitojmë panikun. Sipas tij, Shqipëria nuk është as më pak e as më shumë e rrezikuar nga sulmet terroriste. Për të parandaluar ndonjë sulm të mundshëm, ministri tha se është rritur niveli i s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.071Z

Në Iran janë shtuar ekzekutimet

Nga Express më 03 shkurt 2011 në ora 15:30 Në Iran është shënuar rritje dramatike e ekzekutimeve në vitin 2011. Kështu ka konstatuar shefja e Kombeve të Bashkuara për të drejtat e njeriut, Navi Pillai, zyra e së cilës tha se shkalla e ekzekutimeve aktuale është tri herë më e lar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.711Z

Imogen e shqetësuar, ka shtuar në peshë (FOTO)

Share Imogen Thomas, e bërë e njohur sidomos pas lidhjes me Rajan Gigs, ka një motiv të fortë për tu shqetësuar: gjatë festave të fundvitit ka shtuar në peshë. Edhe pse kjo gjë pothuajse nuk dallohet fare, Imogen ka thënë se do të rikthehet sa më shpejt dietë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.759Z

Rrit me 5% taksën e vlerës së shtuar

Rumani Rumania ka vendosur që ta rrisë taksën e vlerës së shtuar në 24% në një përpjekje për të zbutur deficitin e lartë buxhetor. Sipas Kryeministrit të vendit, rritja në masën 5% ishte një tentativë për të përfituar kredinë e shumëdëshiruar nga FMN prej 20 miliardë dollar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.727Z

Tatimi mbi Vlerën e Shtuar, përjashtohet arsimi

16/02/2010 Sektori privat dhe ai shtetëror i arsimit nuk do të paguajë TVSH-në. Tashmë ka hyrë në fuqi ligji i ri, i cili parashikon forcim të rregullave për bizneset që çregjistrohen nga TVSH-ja dhe heqjen e tatimit në fjalë për sektorin e arsimit. Sipas këtij ligji, duke filluar ng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.585Z

Klinton: është shtuar konsensusi për Iranin

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton deklaroi sot se konsensusi ndërkombëtar për sanksione të reja ndaj Iranit për sa i përket programit të tij bërthamor është shtuar. "Konsensusi ndërkombëtar po shtohet në lidhje me ndërmarrjen e këtyre masave sanksionuese që të u

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama