Rezultate te kerkimit per termin: +Shtuns

Total: 43
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.190Z

Mihja: Shpresa jete për fëmijët e plagosur rëndë

3 nga 10 t plagosurit e aksidentit t s shtuns jan n gjendje t rnd, por nn mbikqyrjen e stafit t mjekve n Spitalin Ushtarak. 7 t plagosurit e tjer jan jasht rrezikut dhe jan shtruar n pavionet e ktij spitali. Bedri Mihja Drejtori i Spitalit Ushtarak "Nga 10 t shtruarit, vetm 3 jan n gjendje t rn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.108Z

Fluks në Portin e Durrësit, nis largimi i emigrantëve

Shtohen masat n vendkalimin kufitar pr t pikasur personat me precedent Mbi 10 mij emigrant e kan ln vendin e tyre gjat dits s shtun pr t’u kthyer n vendet evropiane ku jetojn dhe punojn. N portin detar t Durrsit situata paraqitet mjaft e ngarkuar n prballimin e fluksit n ikje. Edhe dita e die

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.637Z

Protestë kundër racizmit para Ambasadës Greke

Shoqata joqeveritare dhe deputet t PDU-s kan protestuar paraditen e s shtuns para selis s Ambasads Greke n Tiran, n reagim t parrullave antishqiptare t hedhura n Athin, 2 dit m par gjat parads ushtarake me rastin e Dits s Pavarsis. Racizmi ndaj shqiptarve, i shfaqur gjat parads ushtarake n shtetin f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.241Z

Aksidenti ajror, parlamenti diskuton tragjedinë

Parlamenti polak do t mbaj sot nj seanc t veant plenare ku do diskutohet tragjedia ajrore e s shtuns, q u mori jetn Presidentit polak Leh Kazinski dhe 95 personave t tjer. Ndrkaq, n Varshav ka mbrritur trupi i Zonjs s Par t Polonis, Maria Kazinski. Trupat e tjer pritet t mbrrijn kto dy dit. Ceremoni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.861Z

Atentati në Times Square, arrestohet një i dyshuar

Autorietet amerikane jan t bindura se atentati i dshtuar n Times Square ka qen nj plan i mirorganizuar terrorist. Policia n Nju Jork ka arritur t vr n pranga edhe nj person, i cili dyshohet t jet autori i ngjarjes t s shtuns. Sipas saj, bhet fjal pr Faisal Shazad, nj shtetas amerikan me origjin nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.726Z

Bomba në Times Square, vepër e talebanëve

Atentati i dshtuar n Times Square n Nju Jork sht marr prsipr nga talebant pakistanez. Lajmi sht publikuar n nj faqe interneti islamike, ku thuhej se bhej fjal pr nj hakmarrje pr vrasjen e dy aktivistve taleban e paralajmrohej pr sulme t tjera n SHBA. Megjithat, autoritetet amerikane than se nuk bhet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.413Z

Çupi: Kushti i kutive, dështimi i tryezës

Hapja e kutive, si kusht i vendosur nga kryetari i opozits pr tryezn e Presidentit nga analistt e politiks, shihet si nj arsye m shum q kjo tryez t prfundoj pa asnj zgjidhje konkrete. Pr publicistin njhersh botuesin Frrok upi, zgjidhja e vetme e ngrit parlamentar sht q deputett socialist t merrnin v

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama