Rezultate te kerkimit per termin: +Shuhet

Total: 2458
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.059Z

Shuhet Tefta Çavo

Gazeta ShqipTefta Çavo, një nga pionieret e artit vokal lirik në Shqipëri është ndarë nga jeta dy ditë më parë. Ajo u lind më 20 shtator të vitit 1929 në Boboshticë të Korçës në një familje me tradita kulturore e patriotike. Aktivitetin artistik Tefta Çavo e fillon në Korçë me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.323Z

Shuhet familja ne Kolorado

Shuhet familja ne Kolorado E enjte 07 Shkurt 2013 1159 p styletext-align justify Shuhet familja ne KoloradoNje ngjarje e rende ka ndodhur ne Denver te Kolorados pasi tre persona nga e njejta famije jane vrare ndersa nje i katert eshte plagosur rende Ngjarja ka ndodhur ne oret e para te meng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:23.453Z

Shuhet poeti i këngës

Ndahet nga jeta Gjokë Beci  Poeti i njohur, Gjokë Beci, ka mbyllur sytë përgjithmonë dje në moshën 75-vjeçare. Ai ishte i njohur për krijimtarinë e tij skrupuloze në vargje. Shpesh vargjet që bënte për këngët popullore shkruheshin jo me emrin e tij, por Populli. Poeti nisi vargjet m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.102Z

Shuhet Gjergj Filipi

Ndahet nga jeta drejtori i INSTAT-it Fati nuk ishte me Gjergj Filipin, drejtorin e Institutit të Statistikave. Ai mbylli sytë përgjithmonë mbrëmjen e së hënës, nga një sëmundje e papritur që i mori jetën. Vetëm 38 vjeç, Filipi la pas jo vetëm siluetën e një njeriu energjik që për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.509Z

Shuhet Franca

Gazeta ShqipSpanja i eliminon Gjelat dhe gjen Portugalinë në gjysmëfinale. Kampionët në fuqi kualifikohen, falë fitores 2-0 me dopjetën e Ksabi Alonsos, që shënoi nga një gol për pjesë. Një paraqitje e shëmtuar e francezëve, që nuk e rrezikuan asnjëherë Kasijasin. Gjithnjë dhe vet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.999Z

FOTOT/ Shuhet Shirley Temple, fëmija- yll e Hollivudit

Shirley Temple, vogëlushja e dashur për amerikanët, ndërroi jetë në shtëpinë e saj në Kaliforni në moshën 85- vjeçare. Aktorja dhe këngëtarja ndërroi jetë për shkaqe natyrore, thanë familjarët. Ajo ishte vetëm tre vjeç kur talenti i saj spikati dhe u shfaq për herë të par

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:51.236Z

FOTOT/ Shuhet legjenda e sportit, Muhamed Ali

Legjenda e boksit Muhamed Ali është ndarë nga jeta mëngjesin e sotëm në moshën 74-vjeçare. Ai u çua me urgjencë në spital pas problemeve me frymëmarrjen dhe nuk ka mundur tia dalë. Ali ndërroi jetë pas një beteje 32-vjeçare me sëmundjen e Parkinsonit. Ai është cilësuar nga t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama