Rezultate te kerkimit per termin: +Shumica

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.847Z

Shumica e sondazheve nuk gabuan, por

Nga Eduard Zaloshnja Në çastin kur Donald Trump-i u shpall fitues nga mediat amerikane (kur siguroi mbi 270 delegatë në Kolegjin Elektoral), ishin numëruar vetëm 93% e votave në rang kombëtar. Dhe deri në atë çast, ai kishte epërsi si në votën popullore, ashtu edhe në votat e Kole

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.459Z

Shumica përballë sfidës së 84 votave

Shumica qeverisëse ka përballë një sfidë të vërtetë në kuvend atë të grumbullimit të 84 votave të nevojshme për miratimin e dy Kodeve : atë rrugor dhe ate penal i cili përmban dhe gjithë thelbin e luftës së qeverisë me informalitetit pasi parashikon forcimin e ndëshkimeve. Iden

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.304Z

Femrat e burgosura, shumica per hashash

Per karshi luftes per te mos kultivuar kanabis sativa, aktualisht ne burgun e grave po vuajne heqjen e lirise per kete veper penale 21 vete. Pjesa me e madhe e tyre jane te moshuara, vijne nga shtresa sociale shume te varfera, por ka edhe te tjera qe sapo kane kaluar 20 vjecet. Denimet p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.382Z

Hetimi, shumica mbyll kutite

Mazhoranca nuk do te realizoje asnje nga dy kerkesat kryesore qe Partia Socialiste ka parashtruar per hetimin e zgjedhjeve te pergjithshme te 28 qershorit. Kur pritet qe ne seancen e radhes te komisionit te ligjeve te diskutohen nen per nen ndryshimet e propozuara nga socialistet ne ligji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.421Z

Kapen 40 refugjatë, shumica kosovarë

Gjatë fundjavës që kaloi, policia gjermane ka zënë rreth 40 refugjatë të cilët kanë provuar që nga Salzburgu austriak të kalonin ilegalisht në Gjermani në rrugën për në Munih. Shumica e tyre po vinin nga Kosova dhe për të mbërritur këtu kanë kaluar nëpër Serbi dhe Hungari ndë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.216Z

SHUMICA PARLAMENTARE DHE REFORMAT

SKËNDER MINXHOZI Prej disa ditësh, përfaqësues të opozitës kanë ngritur pretendimin se mazhoranca nuk i ka votat për të kryer modifikime ligjesh apo reforma që kërkojnë shumicë të cilësuar votash në Parlament. Përfshirë reformën e shumëpërfolur territoriale, që pret të marrë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:56.139Z

Shumica zyrtare dhe shumica hije

SKËNDER MINXHOZI - Mazhoranca hijeMos i bëj tjetrit atë që s’do të doje të ta bënin ty. Ky proverb duket se i shkon për mrekulli asaj që ndodhi dje në Kuvendin e Shqipërisë, ku opozita e re e nisi udhëtimin e saj sfidues me

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama