Rezultate te kerkimit per termin: +Shyqyri +Alushi

Total: 34
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.094Z

Shuhet virtuozi i ahengut shkodran, Shqyri Alushi

Shyqyri Alushi virtuozi i muzikës dhe këngës popullore qytetare shkodrane, është shuar në moshën 85 vjeçare. Ikja e tij është një humbje për kulturën muzikore në vend. Pasionin për muzikën popullore, që do të kthehej më pas në jetën e tij, ai e trashëgoi prej babait. Ai interpr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.236Z

Nderohet në Shkodër MarkKaftalli, “Paganini shqiptar”

SHKODER- Në 80-vjetorin e lindjes, violinistit të mirënjohur Mark Kaftalli i është bërë një dhuratë e veçantë në Teatrin “Migjeni” të Shkodrës. Ishte i ftuar të ndiqte një koncert të organizuar pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.269Z

Shuhet violinisti Mark Kaftalli Paganini shkodran

e Premte 17 Tetor 20141344 pm p classwp-caption-text Kompozitori dhe violinisti Mark KaftallibrbrShuhet ne moshen 81-vjecare Paganini shqiptar kompozitori i mirenjohur shkodran Mark Kaftalli Ai u nda nga jeta men- gjesin e se enjtesbrNe 81 vite te jetes se tij jane lene pas mbi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.588Z

Emrat e personave që marrin tapitë sot

BASHKIA DURRËS 1. ADRIATIK QERIM LILOLLARI 2. NAIM REXHEP KARAJ 3. SOTIR FAIK SANCO 4. QAZIM RAMADAN KASEMI 5. SAMEDIN ISLAM KODHELI 6. IZMIN NEVRUS DINE 7. NAMIK RAMADAN LILOLLARI 8. MAKSIM SKENDER RUSTEM 9. IBRAHIM DEM DURO 10. SOKOL RAMADAN LILOLLARI 11. FLAMUR FASLLI HOXHA 12. DRINI RAMADAN LIL

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:22.083Z

Fotogaleri: Ndërron jetën këngëtari shkodran Bik Ndoja

Ka ndërruar jetë në moshën 90-vjeçare këngëtari dhe aktori shkodran, Ludovik Ndoja, ose i njohur për publikun e gjerë si Bik Ndoja. Ai ka ndërruar jetë gjatë mëngjesit të sotëm, pasi vuante prej kohësh nga një sëmundje e rëndë. Homazhet do të zhvillohen në Shkodër në Teatrin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.026Z

LSI-ja dorëzon listën në KQZ. Ilir Meta kryeson Tiranën. Ja kandidaturat

Tiranë- Rreth orës 20:30, Lëvizja Socialsite pr Integrim ka dorëzuar në Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve listën me 140 kandidatët për deputetë në zgjedhjet e 23 qershorit. Kreu i LSI-së, Ilir Meta do të jetë në krye të listës në Tiranë, ndjekur nga Klajda Gjosha, Luan Rama dhe Yl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:14.275Z

Ish-ushtarakët, lista me emrate 113 përfituesve të pensioneve

TIRANE - Instituti i Sigurimeve Shoqërore ka lidhur përfitimin e pensionit për 113 ish ushtarakë. Shqiptarja.com publikon listën me 113 emrat e ish ushtarakëve që përfitojnë në bazë të ligjit për pensionet. LISTA ME EMRAT E PERFIT

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama