Rezultate te kerkimit per termin: +Siguris +Kombtare

Total: 91
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.847Z

Post Grdeci: Komision hetimor pr shtjet e siguris

Konferenca e kryetarve t grupeve parlamentare miratoi dje krkesn e LSI-s pr krijimin e Komisionit Hetimor Parlamentar Pr hetimin e veprimtaris s Ministris s Mbrojtjes, lidhur me zhvillimin e reformave n fushn e mbrojtjes q siguron antarsimin n NATO dhe shtjet e siguris kombtare q rrjedhin nga proble

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.499Z

Asgjësohen 14.2 tonë municione në poligonin në Pukë

Ministria e Mbrojtjes asgjson 14.2 ton municione n poligonin “Livadhet e Hamzit” n rajonin e Puks, ku u zhvillua nj demonstrim pr asgjsimin e tyre. N kt aktivitet ishin t pranishm zv.ministri i Mbrojtjes, z. Ekrem Spahia, deputet t Kuvendit t Shqipris, njkohsisht dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.606Z

Koncept i ri për sigurinë kombëtare

Garantimi i siguris kombtare, nj shtje q bashkon do aktor dhe faktor shqiptar e kombtar, ka qen n fokus t diskutimeve n mbledhjen e Komisionit t Siguris. Siguria kombtare sht pjes e reformave t mdha institucionale e ligjore, prfshir reformimin e Forcave t Armatosura e ato t siguris, ashtu edhe me pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.370Z

Kontrolli parlamentar mbi SHISH-in, OSBE shtyn draftin

sht shtyr prsri diskutimi n Komisionin e Siguris pr ligjin e ri pr Kontrollin Parlamentar t Shrbimit t Fsheht Informativ dhe t Shrbimit t Siguris. Edhe pse ishte parashikuar dje diskutimi pr kt projektligj, burime nga komisioni pohuan pr gazetn se eksperti i OSBE-s nuk sht paraqi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.585Z

Shërbimet sekrete, Shaqiri kërkon më shumë lekë

Sistemi i përgjimeve dhe shpenzimet operative kanë rritur shpenzimet Shrbimi Informativ Shtetror krkon m shum lek nga buxheti i shtetit. Gjat raportimit t djeshm n Komisionin e Siguris Kombtare, kreu i SHISH-it, Bahri Shaqiri, kanj analiz t puns njvjeare, por edhe t shpenzimeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:35.647Z

Kirgistani: Unioni islamik Jihad përgjegjës për sulmet e 8 tetorit

Komiteti për Siguri Kombtare i Kirgistanit, ka deklaruar sot se antarët e lëvizjes islamike ekstremiste Jihad, janë përgjegjësit për dhunën në qytetin jugor Osh, më 8 tetor. Shefi i këtij komiteti, Keneshbek Dushebaev, tha që 8 persona jan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.155Z

Shërbimi sekret,shtyhet shqyrtimi i ligjit.

Komisioni i Sigurisë shtyn për sot diskutimin Në komision, i pranishëm kreu i SHISH-it, Bahri Shaqiri Ndryshimet n ligjin pr Shrbimin Informativ nuk u diskutuan dje n Komisionin e Siguris Kombtare n Kuvend, ndonse ishte parashikuar n axhend. N mbledhjen e djeshme me dyer

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama