Rezultate te kerkimit per termin: +Singaporin

Total: 93
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.860Z

Ndahet nga jeta njeriu që shndërroi Singaporin

Është ndarë nga jeta në moshën 91-vjeçare Lee Kuan Yew, burrështetasi që transformoi Singaporin nga një qytet i vogël portual në një qendër të pasur globale. Ai ka mbajtur detyrën e kryeministrit të qytet-shtetit për rreth 31 vjet, dhe është cilësuar si arkitekti i përparimit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.861Z

Vdes në moshën 91 vjeçare themeluesi i Singaporit

Li Kuan Ju, pushtetari që shndërroi Singaporin nga një qytet port të vogël në një qendër të pasurisë globale, ndërroi jetë në moshën 91-vjeçare, pasi qendroi për disa javë i shtruar në spital me probleme në mushkëri. Kryeministri i qytetshtetit të Azisë juglindore, i cili drejt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.953Z

F1, Hamilton dominon Singaporin

Piloti i McLarenit, Lewis Hamilton, ka fituar garën për Çmimin e Madh të Singaporit duke regjistruar kështu fitoren e dytë të sezonit. Kampioni në fuqi ka filluar mjaft mire që nga fillimi këtë garë ku u nis i pari dhe e mbajti kryesimin deri në xhiron e fundit i pa shqetësuar n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:34.326Z

Presidenti i SHBA-së Obama mbërrin në Korenë e Jugut

Presidenti amerikan Barak Obama ka mbërritur në Korenë e Jugut, që është ndalesa e fundit në turneun e tij aziatik. Bisedimet në Seul pritet të përqëndrohen rreth programeve bërthamore të Koresë së Veriut. Seuli dhe Uashingtoni synojnë kthimin e Penjanit në bisedimet gjashtëpalës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.483Z

Adam Lambert shumë seksi për Singaporin!

Adam Lambert mund të jetë i preferuari i shumë amerikanëve, por 13.000 qytetarë të Singaporit kanë firmosur një peticion, që këngëtari të mos marrë pjesë në koncertet për 50-vjetorin e pavarësisë dhe festimet e Vitit të Ri, pasi performancat e tij cilësohen si shumë seksuale. Pe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:19.417Z

Cameron: Islami s’ka lidhje me ekstremizëm

Gjatë vizitës në Indonezi, kryeministri britanik, David Cameron, deklaroi se Islami nuk duhet të ngatërrohet me ekstremizmin.Cameron theksoi se, Indonezia duhet të merret si shtet shembull, ku feja dhe demokracia mund të bashkëjetojnë suksesshëm së bashku. Kryeministri britanik ka përsh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.809Z

Ndeshje humanitare per viktimat e uraganit ne Filipine

Një ndeshje miqësore bamirësie u zhvillua mes ekipeve të 23-vjeçarëve të Singaporit dhe Filipineve, e organizuar për të mbledhur fonde për viktimat e uraganit pikërisht në Filipine. Takimi u luajt në Singapor dhe skuadra vendase pati

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama