Rezultate te kerkimit per termin: +Sipas +Bejes

Total: 27
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.921Z

Fatos Beja Presidenti i ri nga radhet e mazhorances

Debati Kreu i Komisionit te Jashtem kundershton propozimin e diplomateve Anetari i Kryesise se Partise Demokratike njekohesisht kreu i Komisionit te Jashtem Fatos Beja deklaron se Presidenti i Republikes dhe disa krere te institucioneve qe do te rizgjidhen ne 2012-n jane nje e drejte ekskluzive e P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.640Z

"Ne Kuvend brenda 4 marsit, ose zevendesohen"

Mandati i deputeteve socialiste do te humbase, nese brenda dates 4 mars, ata nuk do te hyjne ne Kuvend. Keshtu u shpreh dje kryetari i Komisionit te Jashtem, Fatos Beja, i cili sqaroi edhe se si do te kryhet zevendesimi, nese socialistet jane te vendosur qe ta humbasin mandatin e fituar ne 28 qersho

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.690Z

Partite e vogla:

Partite e vogla parlamentare duket se kane nje konsensus qe sistemi elektoral te jete i ngjashem me sistemin gjerman. Partia Demokristiane, Agrare Ambientaliste, Demokracia Sociale kane shfaqur hapur pretendimet per te asimiluar kete sistem. Nenkryetari i PDK-se, Vladimir Beja, tha dje se sistemi gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.701Z

Diplomat, Beja: Formati dhe permbajtja nuk ndryshon

Ministri i Arsimit, Fatos Beja, tha se formati dhe permbajta e diplomave te studenteve nuk do te ndryshoje, pasi kjo eshte nje eksperience qe eshte praktikuar edhe ne shume vende te Bashkimit Europian. Kreu i arsimit shtoi se kete vit do te kene mundesi te aplikojne edhe autore te huaj pe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.063Z

Arsimi per te denuarit, memorandum mes ministrive

Kreu i arsimit, Fatos Beja, ka nenshkruar nje memorandum bashkepunimi me ministrin e Drejtesise prej se ciles perfitojne te gjithe te burgosurit qe nuk kane kryer arsimin e detyruar. Sipas Bejes deri me tani 146 te denuar kane kerkuar te perfundojne ciklin 9-vjecar dhe Ministria e Arsimit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.324Z

"Liberalizimi, nuk kemi kushte"

Liberalizimi i universiteteve eshte aktualisht nje hap i pamundur. Kjo ka qene deklarata e ministrit te Arsimit dhe Shkences, Fatos Beja, bere dje ne Komisionin e Edukimit dhe Mjeteve te Informimit Publik. Sipas Bejes, per te arritur ne nje hap te tille te madh, sic eshte liberalizimi i institucione

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.997Z

Ekspertët: Ndjekje penale negociatorëve te paktit detar

TIRANE- Anëtarët e ekipit negociator të palës shqiptare që nënshkruan marrëveshjen e përcaktimit të kufirit detar me Greqinë, jo vetëm nuk duhet të jenë më pjesë e administratës publike shqiptare, por duhet të kalojnë për ndjekje penale. Ky është apeli që bëjnë njëzëri figu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama