Rezultate te kerkimit per termin: +Sipas +Cakajt

Total: 14
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.254Z

Mosdekretimi i Cakajt, Baton Haxhiu letër Metës: Gabim historik!

Në media emri i Gent Cakajt është lidhur disa herë me gazetarin kosovar Baton Haxhiu, madje shumë e kanë konsideruar propozimin e tij në krye të Ministrisë së Jashtme nga kryeministri Edi Rama si një sugjerim prej analistit në fjalë. E teksa vendimi i Presidentit Ilir Meta për të mos

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.346Z

Refuzimi i Cakajt, Ruçi i përgjigjet Metës në Kushtetutë në dorë

Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi, është përpjekur të japë një përgjigje diplomatike në lidhje mos dekretimin e Gent Cakajt si ministër të Jashtëm nga ana e presidentit Meta, por për ta lehtësuar situatën, ka marrë në dorë Kushtetutën. Në një bashkëbisedim me gazetarët, kryeparlamen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.342Z

Balla i përgjigjet Metës: Rama ministër i Jashtëm derisa

Kryetari i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla foli në lidhje me vendimin e opozitës për të braktisur sallën. Balla se kërkesa e kolegëve të tij të PD dhe të LSI-së për debat duhej të ishte bërë me mocion dhe sipas rregullores së Kuvendit. Po ashtu socialisti u ndal edhe te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.256Z

Hetim për Cakajn, DSIK i përgjigjet Metës: Certifikata e sigurisë sipas ligjit!

Presidenti Ilir Meta i kërkoi sot kryeparlamentarit Gramoz Ruçi ngritjen e një Komisionit Parlamentar Hetimor, pasi Kreu i Shtetit ka dyshime të forta për mënyrën si u krye pajisja me çertifikatë sigurie e Gent Cakajt, të propozuarit nga kryeministri Edi Rama për ministër të Jashtëm n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.362Z

U rreshtua kundër Ramës për Gent Cakajn, Arta Dade pohon rikthimin

Ajo prej një viti e gjysmë është shkëputur nga politika aktive, por çdo deklaratë e saj cilësohet e një rëndësie të lartë për vetë faktin se ka qenë një ndër figurat më të shquara në radhët e Partisë Socialiste. E lënë mënjanë nga Rilindja, Arta Dade u rikthye në vëmendj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.257Z

DW: Shqipëria në krizë institucionale Presidencë-Kryeministri?

Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm nga presidenti Ilir Meta nxjerr në pah krizën mes institucionit të Presidencës dhe Kryeministrisë në Shqipëri. Një krizë e shpallur publike mes institucioinit të Presidencës dhe Kryemnistrisë rrezikon të thellohet. Shkaku që del në si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.254Z

Cakaj, Meta përgjigjet dhe betohet për Kosovën. Rama: Oh sa i marrë!

Presidenti Ilir Meta, ka reaguar pas akuzave të kryeministrit Rama për mosdekretimin e Gent Cakajt në postin e ministrit të Jashtëm. Në një postim në Twitter, kreu i shtetit shprehet se:  Pavarësia, integriteti territorial i Kosovës dhe vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama