Rezultate te kerkimit per termin: +Sipas +Hoxhes

Total: 1124
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.045Z

Pensionistet festojne ditelindjen e Enver Hoxhes

e Premte 17 Tetor 20141259 pm p classwp-caption-text Festimet e djeshme ne GjirokastesbrbrGJIROKASTER 8211 Ne 106-vjetorin e lindjes se Enver Hoxhes komunistet kerkojne rivleresimin e figures se tij Komunistet ne Gjirokaster kane kremtuar 106-vjetorin e lindjes se udheheqesit te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.761Z

Familja e Hoxhes Akuza tegjeje grabitesit e Arkivit

TIRANE - Pasi eshte depozituar me ane te postes ne daten 27 shkurt kallezimi penal i familjes Hoxha ka mberritur diten e djeshme ne Prokurorine e Tiranes. Burime nga organi i akuzes kane bere te ditur se jane duke verifikuar kallezimin nga djali i madh i Enver Hoxhes Ilir Hoxha lidhur me zhdukjen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.338Z

"Remzi Hoxhes i vune prangat"

Tirane- Biznesmenin shqiptaro-maqedonas eshte marre nga punishtja e tij, me duar te lidhura. Kete fakt e ka bere te ditur dje para Gjykates se Krimeve te Renda, deshmitari Dalip Seferi, ish-punonjes ne kete punishte. Deshmitari i pare okular nga rrembimi i Hoxhes, ka treguar te gjithe skemen e ngjar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.939Z

Zhdukja e Remzi Hoxhes, vijon pyetja e deshmitareve

Ka vijuar ne Gjykaten e Krimeve te Renda pyetja ish-punonjeseve te SHIK-ut pergjate viteve 1992-1996 per te hedhur drite mbi rrembimin e trefishte me pasoje zhdukjen e Remzi Hoxhes. Pese prej tyre mes te cileve edhe ish-kryetari i SHIK-ut te Lezhes apo edhe personi qe arkivonte dokumente

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.151Z

Pengmarrja e hoxhes, 62 vjet grupit

Redinalda Caushaj Pengmarrja dhe me pas zhdukja pa gjurme e hoxhes se Gostivarit, Irfan Idrizi, ne muajin gusht te vitit 2002, u ka kushtuar 62 vjet burg, pese te pandehurve te arrestuar. Nderkohe qe nje i gjashte, Nagip Musliu, njeriu qe ndermjetesoi me familjen e te rrembyerit, ka fituar pafajesin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.544Z

Rrezimi i bustit te Enver Hoxhes

Rrezimi i bustit te Enver Hoxhes ne 20 shkurt 1991 eshte padyshim nje nder ngjarjet me te spikatura qe ndikuan ne renien totale te regjimit komunist ne Shqiperi. Sot mbushen plot 20 vjet nga ajo dite. Rrezimi i bustit te Enver Hoxhes ndodhi ne nje situate te renduar politike ne vend. Kishte vetem dy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.126Z

Rilindja e Enver Hoxhes ne tekstet e historise

e Merkure 24 Shtator 20141224 pm MARK MARKUbrbr  Imazhi viziv me mbreselenes i vizites se Papa Franceskut ne Shqiperi qe pa dyshim ekspozimi i figurave te klerikeve te martirizuar pergjate regjimit komunist Shqiptaret dhe mediat nderkombetare u kujtuan befas per tragjedine qe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama