Rezultate te kerkimit per termin: +Sipas +Kinn

Total: 8
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.988Z

Kinë, rritet numri i viktimave të tërmetit

Bilanci i t vdekurve nga trmeti n Kinn Veriperndimore ka shkuar n afro 800. Lajmin e bn t ditur agjencia Xinhua sipas s cils 200 persona mbeten akoma t zhdukur nga trmeti i s mrkurs q goditi provincn malore Kingai.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.837Z

Samiti i klimës, fuqitë e mëdha arrijnë marrëveshjen

Pas m shum se 2 jav bisedime dhe negociata, Samiti i klims n Kopenhagen ka mbshtetur marrveshjen e propozuar nga 5 fuqi t mdha botrore, kryesuar nga Presidenti Barak Obama. Sekretari i Prgjithshm i OKB-s Ban Ki Moon e cilsoi nj fillim thelbsor dhe nj hap t rndsishm prpara. BBC raporton se delegatt k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.843Z

Italia dhe Greqia dominojn n shkmbimet tregtare me Shqiprin

Italia dhe Greqia u renditen n vendet e para dhe mbeten partnert kryesor tregtar nga vendet e BE-s me Shqiprin, bn t ditur burime nga Banka e Shqipris, n raportin e publikur ditt e fundit prej saj. Sipas ktij raporti, gjat 6-mujorit t dyt t vitit 2007, importet dhe eksportet e mallrave me k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.100Z

Ekonomia shënon rritjen më të madhe në 20 vjet

Gjermani Vendi ia detyron begatin, shtimit t eksporteve dhe dobsimit t monedhs euro Ekonomia gjermane ka psuar rritje me 2.2% n tre muajt e fundit dhe mbi t gjitha, bhet fjal pr nj ritm q sht m i shpejti i regjistruar n kt vend kto 20 vitet e fundit. Sipas shifrave zyrtare, ky ritm kaq i shpejt i e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.451Z

Strategjia e re e energjisë, BB, konsultime me ekspertë në Shqipëri

Përvoja e Shqipërisë me energjinë, e vlefshme edhe për vende të tjera Banka Botrore po punon pr hartimin e nj strategjie t re pr sektorin energjitik, mbi t cilin do t adresoj m pas sfidat me t cilat do t prballet n t ardhmen. Pr t mundsuar q kto sfida t ken nj qasje sa m efi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.863Z

G20 pajtohet për nxitjen e ripërtëritjes

Krert e Grupit G20 i kan caktuar vetes nj detyr t vshtir pr vitet e ardhshme. N samitin e Torontos, ata lshuan nj deklarat t prbashkt, e cila thot se “ekonomit e zhvilluara i jan prkushtuar prgjysmimit t deficiteve t tyre buxhetore deri n vitin 2013 dhe stabilizimit t borxh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.390Z

Falsifikimi i municioneve në Shqipëri

Akuza Efraim Diveroli pranoi se kishte shitur municione kineze t ndaluara pr t’u tregtuar M 31 gusht t vitit 2009, gazeta “Miami Herald” shkruante se tregtari i municioneve t Miami Beach, Efraim Diveroli, rrezikonte t dnohej deri n pes vjet burg n muajin nntor, nse do t shpallej f

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama