Rezultate te kerkimit per termin: +Sipas +Ligji

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.279Z

“Ligji, sipas standardeve ndërkombëtare”

Autori i Lajmit: red.Vendimin e Kuvendit për miratimin e ligjit për hapjen e dosjeve, edhe pas kundërshtimeve të shumta të opozitës dhe ndërkombëtarëve, e ka marrë në mbrojtje dhe Kryetarja e Parlamentit, Jozefina Topalli. Kryeparlamentarja pohoi dje gjatë një takimi me zëvendësamba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.593Z

Topalli: Ligji, sipas standardeve

Një ditë pas miratimit në Kuvend të ligjit për dosjet, Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, pas takimin me zëvendësambasadorin e OSBE-së në Tiranë, tha se "Parlamenti votoi ligjin mbi pastërtinë e figurës së zyrtarëve të lartë. Personalisht, e konsideroj këtë një arritje dhe n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.695Z

Censusi, Haxhinasto: Ligji, sipas standardeve

TIRANE- Numri dy i qeverise, Edmond Haxhinasto, njeheresh minister i Jashtem e ka vleresuar ligjin per regjistrimin e popullsise, te hartuar ne përputhje me standartet më të larta ndërkombëtare dhe me zero tentative për manipulim. Gjate nje deklarate per mediat, se bashku me delegacionin e K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.280Z

“Ligji i dosjeve, sipas standardeve”

Autori i Lajmit: red.Kryeparlamentarja Jozefina Topalli rivlerëson përsëri ligjin e dosjeve që u votua të hënën në Parlament, duke pohuar se u miratua me dinjitet nga parlamentarët. Deklarata e Topallit u bë e ditur pas takimit që ajo pati dje me Kryetarin e Asamblesë së Madhe Kombëtar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.686Z

Alibeaj, projekt-ligji sipas standardeve te BE-se

Tirane - "Projekt-ligji per administraten gjyqesore eshte sipas standardeve te BE-se dhe jo nje cenim i pavaresise se gjyqesorit. Ky projektligj jep para dhe garanci per administraten e gjyqesorit", keshtu ka deklaruar dje, ministri i Drejtesise, Enkelejd Alibeaj per gazeten "Koha Jone" duke sqaruar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.276Z

Ligji për makinat, zbatim sipas qejfit

Zyrtarët në rrethe të ndryshme kanë gjetur zgjidhje të ndryshme për të qenë në rregull me ligjin Hyrja në fuqi e ligjit që u heq automjetet zyrtarëve të shtetit nuk ka gjetur ende zbatim në të gjithë vendin. Pjesa më e madhe e pushtetarëve vendorë, drejtorëve të drejtorive dhe z

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:36.258Z

Mbrojtja nga rrezatimet, PS: Ligji nuk bazohet në shifra. PD: Ligji sipas standardeve

12/10/2011  Debate në Komisionin Parlamentar për Integrimin Evropian për miratimin e draftit Projektligji “Për mbrojtjen nga rrezatimet jojonizuese”, i bazuar në normat e standardeve evropiane, ka shkaktuar debate mes deputetëve të mazhorancës dhe opozitës në Komisionin e Int

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama