Rezultate te kerkimit per termin: +Sipas +Pentagonit

Total: 646
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.546Z

Ushtria Kina kunder Pentagonit

Ministria e Mbrojtjes në Pekin ka denoncuar sot raportin vjetor të Pentagonit mbi zhvillimin ushtarak të Kinës. Sipas qeverisë kineze, Departamenti i Mbrojtjes “shtrembëron faktet” dhe “ekzagjeron kërcënimin” që Kina

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.548Z

Ushtria, Kina kundër Pentagonit

Ministria e Mbrojtjes në Pekin ka denoncuar sot raportin vjetor të Pentagonit mbi zhvillimin ushtarak të Kinës. Sipas qeverisë kineze, Departamenti i Mbrojtjes “shtrembëron faktet” dhe “ekzagjeron kërcënimin” që Kina përb&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.776Z

SHBA: Dy policë të Pentagonit plagosen nga të shtënat

Dy policë të Pentagonit janë plagosur nga të shtënat me armë zjarri në hyrjen e metros në kompleksin ushtarak. Një zëdhënës i Pentagonit ka thënë se personi i dyshuar, që ka shtënë kundër policëve, poashtu është plagosur. Sipas zëdhënësit, i dyshuari i është afruar hyrjes s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.138Z

Kina nuk pranon raportin e fundit të Pentagonit

Pekin - Kina e cilëson një deformim të vrazhdë raportin e fundit të Pentagonit lidhur me forcat e saj ushtarake. Në raportin vjetor për Kinën, Pentagoni e vlerësonte zhvillimin e ushtrisë kineze në fushën e energjisë bërthamore, në hulumtimet në gjithësi, dhe në hibernetikë, si nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.420Z

Robert Gates, ne krye te Pentagonit

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Robert Gates, ka pranuar te qendroje ne krye te Pentagonit edhe gjate mandatit te presidentit te ri Barack Obama. Lajmin e konfirmuan burime te partise republikane dhe demokrate per televizionin ABC, sipas te cilave Gates do te qendroje ne kete detyre te pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.084Z

Dy vëllezër shqiptaro-amerikanë në zyrat më të larta të Pentagonit

Organizata amerikane Partneriteti për Shërbimin Publik (PSHB) ose anglisht The Partnership for Public Service, është një ent jo fitimprurës me qëndër në Washington, misioni i të cilit është për të frymëzuar një brez të ri nëpunsish civilë në punën e tyre në qeverinë federa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.492Z

Një raport i Pentagonit thotë se Kina vazhdon zgjerimin e aftësive ushtarake

Raporti, i cili kërkohet nga Kongresi, thotë se Kina po ndërton një rraketë me rreze të gjerë kundër anijeve dhe po përgatitet që të vërë në funksion aeroplanmbajtëset më vonë gjatë kësaj dekade si pjesë e përpjekjeve të saj për tu bërë forca ushtarake kryesore në Azi. Kjo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama