Rezultate te kerkimit per termin: +Sipas +Schumer

Total: 26
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.431Z

Sen. Schumer kundër marrëveshjes me Iranin

Përpjekjet e Presidentit Barak Obama për të bindur Kongresin që të miratojë marrëveshjen bërthamore me Iranin kanë marrë një goditje serioze pasi një ndër aleatët kryesorë të presidentit, Senatori demokrat Chuck Schumer, po e kritikon marrëveshjen. Senatori tha se pas një analize

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.920Z

SHBA, arrihet marrëveshja për rihapjen e qeverisë

Mbyllja e qeverisë amerikane duket se do të përfundojë, pasi republikanët dhe demokratët e Senatit kanë rënë dakord për një marrëveshje. Demokrati Chuck Schumer tha se partia e tij do të “votojë për të ri-hapur qeverinë”, pasi ajo do të vazhdojë të negociojë me repub

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.190Z

SHBA: Dorëzoni të kërkuarin, ose ju bllokojmë ndihmat

Senatori i Nju Jorkut, Chuck Schumer, tha se SHBA-të mund t'i bllokojnë 50 milionë dollarë ndihma Serbisë, në se ajo nuk dorëzon Miladin Kovaçeviç-in, personin që kërkohet nga drejtësia amerikane, për rrahjen deri në "vdekje" të një qytetari amerikan me origjinë hebreike

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.733Z

Historia e shqiptareve sipas Schmitt-it

Botohet ‘Historia e shqiptarëve’, libër ky me shkrime të historianëve dhe studiuesve të huaj të çështjes shqiptare. Libri vjen nën kujdesin e historianit të njohur Oliver Jens Schmitt dhe Eva Anne Frantz. Një numër i historianëve, albanologëve dhe studiuesve të çështjes sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.738Z

Snowden kalon natën në aeroport

Informanti Edward Snowden që ekspozio në publik të dhëna të shërbimeve amerikane të spiunimit ka kaluar natën në aeroportin e Moskës. Përkundër kërkesës për ekstradim të tij nga Hong Kongu për ShBA, ai iku të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.678Z

SHBA Ligj kunder Kines

Me 79 vota pro kundrejt 19 votave kundër, Senati Amerikan lejoi debatin mbi një projektligj ndëshkues ndaj Kinës dhe veprimeve të saj për ta mbajtur vlerën e juanit të ulët, si pjes&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.212Z

Meksike pas gjakderdhjes armet e SHBA

Duket se gjakderdhja në Meskikë nuk është përgjegjësi vetëm e karteleve të drogës, por edhe e shteteve që pretendojnë se luftojnë këtë fenomen. Një raport i Kongresit amerikan sugjeron se 70 për qind e arm&

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama