Rezultate te kerkimit per termin: +Sipas +Xinhua

Total: 223
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:13.509Z

Kinë, viktima nga gripi i shpendëve H10N8

Një 73 vjeçe nga Kina ka ndërruar jetë si pasojë e gripit të shpendëve, H10N8 virusi, njoftoi të mërkurën agjencia shtetërore e lajmeve Xinhua. Kjo agjenci citon ekspertët duke thënë se rasti u regjistrua në Nanchang, kryeqytetin e krahinës jug-lindore Jiangxi, dhe se sipas tyre nuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.928Z

Kinë, shpërthim në minierë, 8 të vdekur

Agjencia kineze e lajmeve, Xinhua njofton për një shpërthin në një minierë në provincën e Henanit ku sipas saj të paktën 8 persona kanë gjetur vdekjen. Tre nga viktimat u identifikuan si punonjës sigurie në minierën që prej disa ditësh kishte dalë jashtë funksionit të s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.454Z

Kinë/ Shpërthim në minierë, 8 të vdekur

Të paktën 8 persona kanë mbetur të vdekur dhe 15 persona të tjerë janë plagosur nga një shpërthim në një minierë në provinën e Henanit në Kinë. Lajmi bëhet i ditur nga agjencia kineze e lajmeve, Xinhua e cila thekson se tre nga viktimat u identifikuan si punonjës sigurie në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.338Z

Kinë, shpërthime te zyrat e Partisë Komuniste

Një seri shpërthimesh të vogla kanë lënë të vdekur të paktën 1 person jashtë një zyre provinciale të Partisë Komuniste në veri të Kinës, raporton media shtetërore. Shpërthimet në Taiyan në provincën Shanxi, besohet të jenë shkaktuar nga bomba artizanale, bën të ditur Xinhua,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.317Z

Kina nis manovrat afër ishujve japonez

Kina ka filluar me mbajtjen e manovrave ushtarake në Detin Lindor Kinez, pikërisht në kohën e tensioneve në rritje me Japoninë lidhur me disa ishuj të pabanuar, të cilët i takojnë Japonisë. Sipas agjencisë kineze të lajmeve, Xinhua, në manovrat që filluan të premten po marrin pjesë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:13.509Z

Kinë, shfaqet një formë e re e gripit të shpendëve

KINË-Një 73 vjeçe nga Kina ka vdekur nga një lloj i ri i gripit të shpendëve, virusi H10N8, njoftoi të mërkurën agjencia shtetërore e lajmeve Xinhua. Viktima kishte vdekur më 6 dhjetor nga problemet me frymëmarrjen dhe shoku, thanë m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:19.379Z

Gruaja e liderit komunistë kinezë hetohet për vrasjen e një britaniku

Bashkëshortja e Bo Xilai, ish- liderit komunist kinezë, po hetohet për vrasjen e Neil Heywood, një biznesmeni britanikë që u gjet i vdekur nëntorin e kaluar, në dhomën e një hoteli, në Chongqing. Lajmi është publikuar nga agjencia zyrtare e lajmeve Xinhua, e cila ka saktësuar se gruaja

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama